Informaci o požáru převzala služba na tísňové lince před půl jednou ráno, k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Třinec a spolu s nimi dobrovolné jednotky z Jablunkova, Mostů u Jablunkova a Bukovce.

„Požár ohlásili sousedé s tím, že slyší z vedlejšího bytu pípat hlásič. Bušením na dveře se jim ještě před příjezdem hasičů podařilo probudit jeho obyvatelku a dostat ji z bytu ven. Hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o spálené potraviny na plotně. Událost se obešla beze škody na majetku, zasahující jednotky přirozeně odvětraly zakouřené prostory,“ sdělil tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Humpl.

Požár, Raškovice, 23. února 2023, zásah hasičů.
FOTO: Požár na Frýdecko-Místecku. Škoda 13 milionů, chemici kontrolovali ovzduší

Obyvatelku bytu, která se nadýchala splodin, odvezli zdravotníci do nemocnice. „Autonomní požární hlásič za několik stokorun ženě s velkou pravděpodobností - ve spolupráci s všímavými sousedy - zachránil život,“ poznamenal Jakub Kozák s tím, že opticko-kouřový požární hlásič detekuje požár na principu odrazu paprsků od pevných částic, jako jsou například saze nebo páry, které vznikají při hoření. „Tento hlásič je spolehlivý, levný a s minimem falešných poplachů,“ doplnil Jakub Kozák.