deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Tragický omyl nigerijské armády: Její dron nešťastně zasáhl vesnici na severozápadu země, zemřelo nejméně 85 lidí.
Prezident v Královehradeckém kraji: Petr Pavel zahájil dvoudenní návštěvu prohlídkou fakultní nemocnice v krajském městě.
Smrtící ruské ostřelování: V Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny zabila palba dva civilisty, dalš utrpěl zranění, uvedly místní úřady.
Úspěch nizozemské policie: Díky rozsáhlé mezinárodní spolupráci rozbila mezinárodní skupinu a zabránila vyprání 32 milionů eur.
Slovenští dopravci odejdou z hranic: Jejich unie oznámila, že po čtyřech dnech přerušila protest na hraničním přechodu s Ukrajinou ve Vyšném Nemeckém.
Nejteplejší podzim: Průměrná letošní teplota 13,6 stupně je nejvyšší za dobu vedení záznamů v pražském Klementinu od roku 1175.
Zimní komplikace v Německu: Nejvážnější situace je v Bavorsku, mnichovské letiště kvůli ledovce neodbavuje, zavřených je několik škol.
Opravený horkovod v Brně: Tisíce domácností v brněnských městských částech Žabovřesky a Královo Pole mají obnovené dodávky tepla a teplé vody.
Sníh komplikuje dopravu na Vysočině: Největší problémy jsou na Havlíčkobrodsku. V noci uvázlo i auto silničářů.
Uzavírka D5 ve směru na Prahu: Po včerejším požáru zůstává dálnice neprůjezdná na 149. kilometru.
Tragická nehoda v Thajsku: Po nárazu dvoupatrového autobusu zahynulo nejméně 14 osob, další dvě desítky jsou zraněné.
Globální emise oxidu uhličitého rostou: V letošním roce stoupnou o 1,1 % v porovnání s rokem 2022. Hlavním tahounem je Indie, Čína a letecká doprava.
Izrael ostřeloval Hizballáh: Armáda uvedla, že v noci útočila na pozice Íránem podporované milice, reagovala na palbu z Libanonu.
Rekordní zima na jihu Čech: V Husinci spadlo za den šedesát centimetrů nového sněhu.
Grand Theft Auto VI: Vývojáři v prvním traileru oznámili, že v roce 2025 vydají další pokračování oblíbené počítačové hry.
Smrtíci útok žraloka: Po útoku dravce zemřela Američanka, která plula na paddleboardu, uvedly úřady na Bahamách.
Výpadek dodávky tepla v Brně: Tisíce lidí zůstanou do odpoledne bez tepla a teplé vody v Žabovřeskách a Králově poli kvůli opravám havárie.
Povinná ochrana krku na hokeji: IIHF nařídí povinné nošení na všech svých turnajích, včetně MS a olympiád, reaguje na tragickou nehodu v Británii.
V úterý bude převážně zataženo: Lokálně bude i možnost jasného počasí. Nejvyšší denní teploty na Moravě -4 až 0 °C, v Čechách i nad nulou.
Tropické lijáky v Indii: Na jihu země je vyvolala tropická bouře Michaung, zemřelo nejméně 6 osob, plnou silou má bouře udeřit dnes.
Po pádu letadla se nalezly pozůstatky: Japonské a americké úřady našly těla dalších pěti členů posádky ztroskotaného amerického letounu.
Televize zaplatí rekordní sumu za Premier League: Anglická fotbalová liga prodala domácí vysílací práva na čtyřleté období počínaje sezonou 2025/26 za 6,7 miliardy liber.
Putin kritizoval Lotyšsko: Podle ruského prezidenta zachází špatně s ruskou menšinou.
Žralok zaútočil na člověka: Američanka nepřežila útok na Bahamách, z vody ji vytáhl plavčík.
Házenkářky utrpěly debakl: České házenkářky v závěrečném utkání základní skupiny na MS prohrály 20:33 s Nizozemskem.