deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Čtyři muži se zranili při nehodě v Třeboni: Na Kopečku musely zasahovat čtyři posádky záchranářů. Srazili se tam řidiči osobního a nákladního auta.
Nové vykopávky v Pompejích: Archeologové našli impozantní banketní sál s černými stěnami a mytologickými motivy z trojské války.
Nehoda autobusu na Ústecku: Jelo v něm 16 cestujících, tři museli ošetřit záchranáři. Policie uzavřela silnici v Kojeticích.
V pražské zoo se v noci narodilo mládě gorily: Jde o druhé gorilí mládě narozené v tomto roce. Na začátku ledna se narodila samička Mobi.
Bonobové nejsou mírumilovní primáti: Agresivita mezi samci je u nich častější než u šimpanzů. Agrese mezi samci a samicemi je ale běžná méně.
MZd zveřejnilo návrh změn pojištění: Část změn kritizují někteří odborníci, vadí jim nastavení systému odměn za vlastní péči o zdraví.
Výbuch auta v Moskvě: Na severu metropole v něm seděl bývalý důstojník ukrajinské tajné služby SBU Vasyl Prozorov, který přeběhl k Rusku.
Povodně v Keni: Zemřelo už při nich alespoň 13 lidí. Domovy kvůli divoké vodě muselo opustit asi 15 tisíc lidí.
Srážka cyklisty a osobního auta v Broumově: Zranil se jeden člověk. Hasiči v ulici Lidická pomohli záchranářům naložit zraněného k převozu do nemocnice.
Češi by neměli cestovat do Íránu: České MZV před cestami varovalo a vyzvalo české občany k opuštění země.
Uznání palestinského státu: V Evropě existují jasné známky toho, že země v regionu jsou na to připraveny, řekl španělský premiér Sánchez.
Virtuální realita v elektrárně Dlouhé stráně: Návštěvníci díky ní mohou při prohlídce nahlédnout do těch částí elektrárny, kam se při běžných prohlídkách nedostanou.
Lidé se dočkají více peněz: Zástupci vlády a odborů by měli začít jednat o zvýšení platů ve veřejném sektoru v květnu, řekl Jurečka.
Fiala navštíví USA: Bude jednat s prezidentem Bidenem i se šéfem Sněmovny reprezentantů Mikem Johnsonem a dalšími členy Kongresu.
Komplikace pro opravu bazénu v Liberci: Radní zrušili výsledek tendru na opravu městského bazénu za tři čtvrtě miliardy korun. Radnice musí prověřit námitky.
Sejm otevřel jednání o změně regulace potratů: Dolní komora polského parlamentu poslala do druhého čtení čtyři koaliční návrhy na změny stávajících přísných omezení.
Státní zástupce se odvolal v kauze Čapí hnízdo: Jaroslav Šaroch napadl rozsudek, který znovu zprostil viny Andreje Babiše a Janu Nagyovou, uvedla ČT.
Policie znovu prověří Mynářovy kauzy na Hradě: Státní zástupce vyhověl stížnosti prezidentské kanceláře a NCOZ musí znovu zkoumat případy exkanceléře, které odložila.
Policie obvinila řidiče za jízdu na D8: 72letý muž je podezřelý z obecného ohrožení z nedbalosti. Dálnicí jel v protisměru.
Odbory zvažují stížnost k Evropské komisi: ČMKOS ji chce podat kvůli vládnímu záměru zrušit zaručené mzdy ve firmách.
Rusko tvrdí, že odvrátilo útok v Moskvě: Státní agentury uvedly, že FSB zmařila plány skupiny útočníků ze střední Asie proti synagoze v době bohoslužeb.
Vyšetřování vraždy na Mostecku: 49letou ženu obviněnou z vraždy 56letého muže v Želenici poslal soud do vazby.
Slovenští hokejisté z ruské KHL na MS nepojedou: Rozhodnutí oznámil národní hokejový svaz, s tím, že právo reprezentovat mají, ale z různých důvodů hrát nebudou.
Baltimorský přístav přerušil provoz: Blokuje ho zřícený most po havárii kontejnerové lodi. O práci přišlo na osm tisíc lidí.
Belgie vyšetřuje proruské manipulace: Potvrdil to premiér De Croo. Má jít o síť usilující před eurovolbami oslabit podporu pro Ukrajinu.