deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Dění v Evropském parlamentu: Před europoslanci vystoupila Julija Navalná. Za svůj projev sklidila aplaus.
Soud jedná o moratoriu hutní firmy Liberty Ostrava: Majitel koncernu GFG Alliance Sanjeev Gupta opustil budovu. Jednání pokračuje.
Horníky v Dole ČSM zasypala hornina: Jednoho zraněného transportoval vrtulník. V Brně se koná Motosalon 2024: Vladimír Polívka a David Matásek zvou na čtyři dny plné motorek. Bývalý učitel stanul před soudem v Klatovech: Měl mít s jednou žačkou sex, jiné osahávat či po nich chtít intimní fotky.
Schvalování jiné podoby svazků stejnopohl. párů: Poslanci by jej měli dokončit odpoledne. Většinově se na tom shodlo sněmovní grémium.
Mladík chtěl skočit z Nuselského mostu: Policisté mu sebevraždu rozmluvili.
Prohlášení místopředsedkyně Evropské komise: Eurokomisařka Jourová varovala před ruskou propagandou a německou AfD.
Tuzemská výroba elektřiny z větru: Loni stoupla o 9,5 %, přesto ČR dál zaostává.
Krajský soud v Brně zrušil rozhodnutí MPSV: To, které zlínskému domovu pro seniory Hvězda ukončilo ke konci r. 2023 registraci. MPSV rozhodne znovu.
Tři Američané a jeden Rus: K ISS v pátek zamíří z floridského Mysu Canaveral čtveřice nových astronautů.
Hlasování o jiné podobě svazku párů stejn. pohlaví: Sněmovna se k němu nedostala. Ve schvalování poslanecké novely by měla pokračovat patrně v pátek.
H. Králové podruhé během sezony mění trenéra: U fotbalového týmu skončil ze zdravotních důvodů Václav Kotal, nahradí ho David Horejš.
Pavel pojede na pracovní cestu do Saska: Konkrétně v pátek 15. března. Setká se s předsedou tamní vlády Kretschmerem, zahájí výstavu v Drážďanech.
Poslední rozloučení s ruským opozičním politikem: Rozloučení s Alexejem Navalným se bude konat v pátek odpoledne v Moskvě, uvedla opozičníkova mluvčí.
Vývoj výrobních cen potvrzuje opadávání inflace: Není důvod k růstu spotřebitelských cen, potraviny by mohly zlevnit, shodují se analytici.
Jednání soudu v Ostravě o moratoriu: To chrání Liberty před věřiteli. K soudu dorazil majitel koncernu Gupta. Jednání je neveřejné, začalo v 10 h.
Nový elektronický monitoring dom. vězňů: O několik měsíců se zpozdí. Probační služba počítá se spuštěním systému do konce prvního pololetí.
Prohlášení prezidenta Pavla: Uvedl, že nevidí důvod pro omezení práv na základě sexuální orientace.
Jednání dolní komory Parlamentu: Schvaluje narovnání práv párů stej. pohlaví ve svazcích. Bernard podpořil, aby byly partnerstvím místo manželstvím.
Dálniční známka zdraží o stovky korun: Je tu poslední šance na ušetření peněz.
Ceny průmyslových výrobců v lednu: Meziročně klesly o 1,8 pct, což byl první pokles za víc než 3 roky. V zemědělství se snížily o 19,8 pct, uvedl ČSÚ.
Počet žadatelů o azyl v EU: Loni byl nejvyšší od migrační krize.
Nedosáhli dohody: Francouzská technologická společnost Atos ukončila jednání s Křetínským ohledně převzetí své divize Tech Foundations.
Úspěch Kateřiny Siniakové: Tenistka po triumfu v dubajské čtyřhře začala vítězně v San Diegu.