deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Ukrajinská pevnost: Ukrajina bude bránit Bachmut tak dlouho, jak jen to půjde, řekl prezident Volodymyr Zelenskyj.
Silný vítr na jihu Čech láme stromy: Jeden spadl na auto, hasiči se nezastavili. Koridor z Prahy na Moravu stojí: U Kolína vlak srazil člověka. Z rychlíku muselo být evakuováno asi 90 cestujících. Automobilový průmysl: Škodovka ruší směny i příští týden. Na lakovně, montáži i svařovně.
Vytváření nových jednotek na Ukrajině: Ukrajinské ministerstvo verbuje dobrovolníky do útočných brigád, píše tisk.
Bankám loni předběžně stoupl zisk o 35 miliard: Vytvořily čistý zisk 104,1 miliardy Kč.
V Darkově rehabilitují ukrajinští vojáci: Místo v lázních Čechům neubírají.
Učitelé humanitních věd na VŠ: Zvažují stávku kvůli nízkým výdělkům. Projevila by se mimo jiné pozastavením konání státnic a vydávání diplomů.
Zemřel Paco Rabanne: Španělskému módnímu návrháři bylo 88 let.
Podpora Ukrajiny v konfliktu s Ruskem: Shodli se na ní šéfové parlamentů zemí V4.
MS cyklokrosařů v Hoogerheide: Smíšená česká štafeta skončila osmá. Zvítězili domácí Nizozemci před Brity a Belgičany.
Pomoc Ukrajině: Berlín povolil i vývoz starších tanků Leopard 1 na Ukrajinu.
Hotelový fantom: Velkopodvodníka Jana Č. z Ostravy dopadli v Praze.
Pracovní místa v USA: V lednu jich vzniklo 517 000, to je mnohem více, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti klesla na 3,4 procenta.
Daviscupová kvalifikace tenistů v Portugalsku: Rozehraje ji v sobotu Jiří Lehečka proti Nunovi Borgesovi. Tomáš Macháč následně vyzve Joaa Sousu.
Náledí v části Čech a Moravy: Bude se tvořit v sobotu ráno. Do soboty nadále platí upozornění před silným větrem v celém Česku.
Kontroly Hradu: Zjistily pochybení, ne ale něco, co by mělo vést z pohledu prezidenta NKÚ Kaly k trestnímu stíhání, řekl Petr Pavel.
Třetí stupeň lavinového nebezpečí v Jeseníkách: Vyhlásili jej horští záchranáři. Za posledních 48 hodin napadlo 35 centimetrů sněhu.
Zemanovi spolupracovníci: Spisy ohledně žádosti o zastavení jejich stíhání vede Hrad v tajném režimu, nelze je prosto ukázat.
Program Petra Pavla: Potvrdil cestu do Karlovarského kraje 15. a 16. února, pak se zúčastní Mnichovské bezpečnostní konference.
Telefonát s tchajwanskou prezidentkou: Jeho obsah konzultoval Petr Pavel předem s ministrem Lipavským. Zvolený prezident řekl, že nepřekročil hranice.
Podíl problematických bankovních úvěrů: Tedy těch po splatnosti, v Česku v prosinci přestal klesat. U podniků nepatrně vzrostl, u hypoték stagnoval.
Vražda v Hustopečích: Policie našla v bytě muže bez známek života. Tragická dopravní nehoda: U Nepomuku se srazil autobus s osobním vozem, jeden člověk nepřežil.
Setkání Pavla se Zemanem: Nově zvolený prezident se s tím dosluhujícím setká 13. února. Inicioval to Pavel. V příštím týdnu si chce odpočinout.