Za uplynulých osm let bylo na Frýdecko-Místecku, Třinecku, Jablunkovsku a v posledních letech i v Ostravě rozděleno více než šestnáct milionů korun. Jen do loňského osmého ročníku bylo přihlášeno více než osm desítek projektů, z nichž 26 postoupilo do užšího výběru a mezi dvanáct nejúspěšnějších bylo rozděleno dva a půl milionu korun.

„Je to program, který snad v Česku nemá obdobu. Tím, že sami občané mají možnost rozhodnout, kam půjdou peníze, získává tento program punc kvality a prestiže. Žádná sebedokonalejší porota nedokáže objektivně posoudit, jestli si více pozornosti zaslouží děti, senioři nebo handicapovaní,“ oceňuje člen rady reprezentantů, náměstek ostravského primátora Lukáš Ženatý.

„Chtěla bych Plzeňskému Prazdroji poděkovat za vynikající. Je to program, který pomáhá všem – od dětí až po seniory, sportovcům i kultuře,“ říká členka Rady reprezentantů, primátorka Frýdku-Místku a senátorka Eva Richtrová.

Pomohou také„déemesky“


V letošním devátém ročníku bude mezi nejúspěšnější projekty opět rozděleno dva a půl milionu korun. „Také letos se chceme zaměřit především na projekty, které přispějí ke zkvalitnění podmínek pro aktivní využití volného času obyvatel regionu – ať již z oblasti amatérského sportu, kultury a dále ty, které pomohou i zlepšit aktivity handicapovaných a sociálně znevýhodněných občanů, například seniorů či rodin s dětmi,“ uvedla manažerka firemní komunikace Plzeňského Prazdroje Zuzana Novická.

I letos bude možnost hlasování– kromě kuponů a internetu – také prostřednictvím dárcovských SMS, které umožní každému projektu, jenž postoupí do užšího výběru, získat finanční pomoc bez ohledu na konečné pořadí. Jen loni přinesly dalších více než 75 tisíc korun. Zvýhodněny budou též neziskové a příspěvkové organizace a jejich projekty sloužící k podpoře veřejnosti, které budou registrovány na portálu darujspravne.cz. „Byli bychom velmi rádi, kdyby se opět sešly další zajímavé nápady, které by zdejším obyvatelům něco nového přinesly,“ říká manažer pivovaru Radegast a člen Rady reprezentantů Ivo Kaňák.

Protože je Moravskoslezský a Frýdecko-Místecký a Třinecký deník mediálním partnerem, všechny další informace najdou zájemci každé úterý v našich novinách. Zde také budou ve druhém kole postupně představeny všechny projekty, o nichž pak svým hlasováním rozhodnou sami čtenáři.

Je-li ve vašem okolí nezisková organizace nebo občanské sdružení, které se podílejí na rozvoji životního standardu svých spoluobčanů a jimž by grant mohl pomoci, určitě je o programu, PRAZDROJ LIDEM, informujte. Od 1. června až do 31. července může jakákoliv nezisková organizace či občanské sdružení zaslat svůj projekt.

Stejně jako v minulých letech budou o projektech, které ze všech došlých žádostí v prvním kole vybere rada reprezentantů, rozhodovat svými hlasy sami lidé. Pokud projde úspěšně všemi koly a získá dost hlasů, lze na jeho realizaci získat příspěvek až do výše 300 tisíc korun.
Pokud máte dobrý nápad, jak zlepšit podmínky pro volný čas nás všech – tedy vše, co by nejlépe vystihlo název programu PRAZDROJ LIDEM – pro lepší život obyvatel, neváhejte a zkuste to. Dva a půl milionu korun čekají i na vás!
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!