Za uplynulých osm let bylo mezi 93 organizací rozděleno 16,3 miliony korun a do hlasovaní se zapojilo 55 tisíc hlasujících. Připomeňme si alespoň stručně ty nejzajímavější.

V roce 2003, kdy byl vyhlášen první ročník, se o přízeň a hlasy lidí ucházelo více než osmdesát projektů. K nejzajímavějším patřily mimo jiné projekty Janáčkův rodný dům na Hukvaldech, Seniorgymnázium či Revitalizace rybníka ve Sviadnově.

Ve druhém ročníku získal nejvíce hlasů projekt Panenky Kiwanis pro radost dětem, které šijí vězni a ty pak dělají radost malým pacientům v nemocnicích na Frýdecko-Místecku a v Ostravě.

Ve třetím ročníku to byl Areál kolečkových sportů ve Frýdku-Místku a Dětský lyžařský vlek na Visalajích.

O rok později, ve 4. ročníku, získal největší přízeň koncert Srdce Evropy, který se každoročně koná v Třinci a výtěžek z něj je určen postiženým dětem. Nejzajímavějším projektem, na který dodnes diváci rádi vzpomínají, byl videofestival S vámi nás baví svět ze života lidí s handicapem a vybudování naučné stezky K pramenům řeky Morávky.

V pátém ročníku, kdy byl program poprvé rozšířen také o projekty ostravských neziskových organizací, získaly velký ohlas projekty Fotbalem proti drogám a kriminalitě a Mobilní hospic Ondrášek.

V šestém ročníku patřil k nejzajímavějším projekt Rekonstrukce kapličky svatého Floriana v Řepištích, v sedmém to byl mimo jiné projekt Naučná stezka Slezskou Ostravou a Kavárna Empatie – cesta k lidským srdcím, v níž obsluhují lidé s handicapem. V zatím posledním – osmém ročníku, do nějž bylo přihlášeno rekordních 86 projektů – to byl například projekt Postavme společně dům pro začínající pěstounskou rodinu nebo M klub pro mladé v třinecké knihovně. „Je to perfektní program, moc děkujeme Plzeňskému Prazdroji za výborný nápad a za podporu,“ shodují se všichni.

„Věřím, že i letos se sejde dostatek kvalitních projektů, aby měli lidé možnost výběru a mohli dát svůj hlas těm nejlepším a z jejich pohledu nejpotřebnějším,“ doplňuje manažerka firemní odpovědnosti Plzeňského Prazdroje Zuzana Novická.

Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!