V divadélku Čtyřlístek na Slezské, které zná už několik generací, se tak téměř denně schází parta převážně mladých nadšenců z pěti divadelních souborů: Čtyřlístek, DUO, ING kolektiv, SERUM a loutková scéna DUO. Ročně odehrají více než pět desítek představení především pro děti a mládež. V posledních letech přibývá také dospělých diváků, jimž je přizpůsoben i repertoár. Loutkovému divadlu však hrozí zánik, pokud se nepodaří vychovat nové loutkáře.

I proto zde vznikla Škola dramatických umění, která má zajistit mladým ochotnickým hercům kvalifikované vzdělání, aby odcházející generace měla kvalitní nástupce. Jen tak lze tuto ochotnickou tradici udržet a dále rozvíjet.

K realizaci projektu je zapotřebí vybavit divadelní sál digitální kamerou, dataprojektorem, promítacím plátnem a počítačovou technikou. „To má přispět k tomu, abychom si mohli zpětně promítnout jednotlivé scény, jak bychom je mohli zahrát ještě lépe - zkrátka ke zkvalitnění divadelního řemesla. Poučení z vlastních chyb zkvalitní herecký projev na jevišti, jenž pak ocení samotní diváci. Chceme odvádět tu nejlepší práci, aby byli naši návštěvníci spokojeni a rádi se k nám zase vraceli,“ představuje projekt, jímž žádají o grant z programu PRAZDROJ LIDEM, Radomír Michna.

Dalším cílem bude přímé využití audiovizuální techniky k rozvíjení nových inscenačních technik ve stylu moderní scénografie 21. století, což by mělo vést k většímu zájmu divácké obce o ochotnické divadlo, a tím přilákat i nové zájemce o herectví. Posledním cílem je vizuální propagace představení na webových stránkách divadla – ukázky z her, derniérová představení apod. Všechny dílčí cíle projektu jsou v konečném důsledku propojeny v jeden – podpora ochotnických tradic jak u zájemců o herectví, tak i u diváků.

Celkové náklady na projekt: 90 000 Kč
Požadovaná částka: 72 000 Kč
Kód pro DMS: DMS PLR9
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!