Až doposud se na festivalu, který získal velice dobré jméno doma i v zahraničí, představilo kromě mnoha desítek domácích také 109 zahraničních souborů ze 43 zemí čtyř kontinentů. Festival má velkou oblibu i u návštěvníků. „Návštěvnost rok od roku roste a zejména letos, kdy se mimo jiné představily i soubory z Mexika a vzdálených Velikonočních ostrovů, byla obrovská. Těší nás, že jsme si našli cestu k lidem a lidé k nám. Festival za ta léta vešel do širokého povědomí,“ říká prezidentka festivalu Eva Geryková z pořádajícího Dětského folklorního souboru Ostravička, který za dva roky oslaví již třicet let své existence. Festival má stabilní tým spolupořadatelů a obětavý tým dobrovolníků z řad rodičů a přátel Ostravičky.

Přestože se již dnes hlásí soubory z mnoha států celého světa, kolik se jich bude moci zúčastnit, se zatím ještě neví. „Každoročně zveme šest až sedm zahraničních souborů, pět domácích a také soubory z našeho regionu, což představuje kolem šesti set účastníků. Finanční prostředky na jeho zorganizování a zabezpečení podmínek, které jsme jako festival CIOFF povinni zajistit, se v současné době získávají velice obtížně. Krize přinutila firmy šetřit, tudíž zejména kultura již podporu nemá,“ posteskla si Eva Geryková. Folklorní festival ve Frýdku-Místku přitom patří k nejvýznamnějším a největším festivalům v České republice a byl rovněž zařazen mezi 300 festivalů devadesáti zemí světa, které jsou uváděly v kalendáři CIOFF.

„Zejména po letošním obrovském úspěchu je naší snahou pokračovat v tradici i v dosažené umělecké úrovni předchozích festivalů. Nejkrásnější odměnou je vidět plné náměstí nadšených diváků, Věřím, že i nadcházející 17. ročník se povede a bude zase o nějaký ten krůček lepší,“ pevně věří prezidentka festivalu.

Celkové náklady na projekt: 1 030 000 Kč
Výše požadovaného příspěvku: 200 000 Kč
Kód pro DMS: DMS PLR4
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!