To je také cílem připravované akce, která nese název Moraváci sobě, kdy budou její návštěvníci v průběhu červnového sobotního odpoledne sadit sazenice květin v Ostravě-Porubě. Sazenice budou moci návštěvníci zakoupit přímo na místě a výtěžek z jejich prodeje bude věnován na charitativní účely.

Součástí bude také doprovodný program, v němž by měli vystoupit známí umělci, kteří mají vztah k tomuto kraji. „Jednáme s Věrou Špinarovou, Michalem Davidem, skupinou Maxim Turbulenc, Pavlem Dobešem a Petrem Bendou,“ prozrazují organizátoři. Mimo hudebních vystoupení mohou návštěvníci zhlédnout ukázky historického šermu, předvedou se fakíři a turecké tanečnice, součástí budou i stánky s výrobky chráněných dílen, kolotoče a pouťové atrakce.

„Naší snahou je, aby byly alespoň na pár hodin setřeny hranice mezi zdravými a našimi spoluobčany s handicapem, aby zmizely předsudky a návštěvníci si odnesli úsměv na tváři, příjemné zážitky a dobrou náladu,“ říká Jaroslava Výšková z občanského sdružení, která má realizaci tohoto zajímavého projektu na starost.

Závěr akce Moraváci sobě se ponese ve sportovním duchu - hromadnou jízdou účastníků na kolečkových bruslích a invalidních vozících po Hlavní třídě v Ostravě-Porubě, pro ty zdatnější pak i dalšími porubskými ulicemi.

Celkové náklady na projekt: 300 000 Kč
Požadovaná částka: 200 000 Kč
Tento projekt nelze podpořit prostřednictvím DMS*

*Organizace nesplňuje podmínky pro získání DMS kódu, její činnost je kratší než požadovaných 24 měsíců. Ostatní formy hlasování jsou bez omezení.
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!