Trasa začíná u výstaviště Černá louka a vede přes Hradní lávku ke Slezskoostravskému hradu, kolem židovského hřbitova na haldu Ema, dále kolem Keltičkova muzea, Slezskoostravské radnice a přes Sýkorův most zpět na Černou louku. Lemuje ji celkem dvanáct informačních panelů s popisem historických, přírodních i technických zajímavostí v okolí. „Snažili jsme se, aby turisté, kteří se na zhruba sedmikilometrovou trasu vydají, získali i zajímavé informace,“ říká předseda KČT Břetislav Boháč. Vzhledem k dostupnosti trasy se naučná stezka Slezská Ostrava může stát nejnavštěvovanější stezkou v Moravskoslezském kraji.

V rámci programu Turistika pro všechny chce nyní Klub českých turistů stezku upravit tak, aby byla bezbariérová a mohla být využívána i imobilními občany – vozíčkáři. „Realizací projektu chceme dosáhnout, aby stezku mohli absolvovat nejen vozíčkáři z Ostravska, ale například také z rehabilitačních středisek v Hrabyni a Chuchelné. U začátku trasy je možno zaparkovat za Divadlem Antonína Dvořáka, případně přijet městskou dopravou. Projekt je navržen tak, aby vozíčkáři mohli absolvovat téměř celou naučnou stezku mimo výstup na vrchol haldy Ema, který je nyní na vlastní nebezpečí,“ představuje projekt. Pošlete–li tomuto projektu svůj hlas, přispějete k dobré věci, vyzývají veřejnost turisté.

V rámci programu Turistika pro všechny má klub turistů v plánu vybudovat i další bezbariérové turistické stezky. Na jejich financování přispěje i tradiční sbírka Novoroční čtyřlístek. „V Moravskoslezském kraji máme vytipovány další dvě trasy - z Pusteven na Radhošť a z Ovčárny na Praděd,“ prozradil předseda KČT Břetislav Boháč.

Celkové náklady na projekt: 163 000 Kč
Požadovaná částka: 125 000 Kč
Kód pro DMS: DMS PLR3
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!