Město Frýdek-Místek tak předběhlo dobu, kdy odborníci bijí na poplach. V Česku totiž dětské jesle chybějí, stát však problém řešit nehodlá. Tam, kde jesle nejsou a chybějí i ochotné babičky, nastává matkám velký problém. Buď práce, nebo péče o dítě.

„Jsme skutečně jediné jesle v okrese. Loni se nám podařilo zvýšit kapacitu, takže u nás nyní najde místo 54 dětí. Jesle plní i úlohu sociálního zázemí pro rodiny s dětmi, které se ocitly v tíživé situaci, a zájem o naše služby neustále stoupá,“ říká ředitelka jeslí Dagmar Zemanová. Řada rodičů využívá v průběhu roku také nadstandarní službu Svěřte nám je. Maminky tak mohou dát děti do jeslí podle potřeby jen na několik hodin týdně. I o tuto službu je neustále velký zájem.

Budova uprostřed sídliště, v níž městské jesle sídlí, slouží svému účelu již téměř pětatřicet let. V poslední době prošly rekonstrukcí a modernizací, lepší vybavení však nutně potřebuje i zahrada, v níž si děti hrají a tráví volný čas. „Zakoupením herních prvků – zahradních laviček ve tvaru pejska, zahradního domečku, dřevěného vláčku s vagonky a dřevěného autíčka - chceme zlepšit vybavenost zahrady, a tím přispět nejen ke zlepšení kvality života dětí v našem zařízení, ale i k rozvoji sportovních, motorických a pohybových dovedností dětí,“ představuje projekt, jímž usilují o grant v programu Prazdroj lidem, ředitelka Dagmar Zemanová. Pokud se vše podaří a získají dostatek hlasů, mohly by se děti už na jaře radovat z několika nových moderních a bezpečných herních prvků, které by jim určitě udělaly velkou radost.

Celkové náklady na projekt: 147 050 Kč
Výše požadovaného příspěvku: 100 000 Kč
Kód pro DMS: DMS PLR17
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!