I nedělní debatu v České televizi provázela vzájemná ostrá obviňování prezidentských kandidátů. Babiš o Pavlovi například znovu tvrdil, že celý život mluví o válce a nevěří v mír. Pavel odpověděl, že naopak o mír usiluje a že Babiš „lže, kudy chodí“.

Babiš původně účast v debatě ČT odmítl, na poslední chvíli na ni ale dorazil a řekl, že změnil názor po dnešní návštěvě bohoslužby za vlast v katedrále svatého Víta na Pražském hradě, které se stejně jako Pavel zúčastnil. „My jsme dneska byli na bohoslužbě, kterou praktikoval kardinál (pražský arcibiskup Jan) Graubner. Vlastně nás vyzval a říkal i Ježíš, vyzýval lidi, začněte myslet jinak. A mluvil o pravdě, lásce a spravedlnosti. Takže jsem začal myslet jinak, změnil jsem názor,“ odpověděl Babiš na dotaz moderátora, proč si to rozmyslel.

Babiš mimo jiné znovu obvinil Pavla, že chtěl vyslat vojáky na Ukrajinu. Citoval přitom z Pavlova twitterového účtu, Pavel kontroval, že psal o zajištění humanitárního koridoru. „Nepochopil jste obsah tohoto tweetu,“ uvedl na adresu expremiéra. Pavel míní, že Babiš vede nefér kampaň a že by se za ni měl omluvit, což jeho protikandidát odmítl a řekl, že se nemá zač omlouvat. Pavel s Babišem se také přeli kvůli ekonomice. Podle Pavla Babiš zadlužil zemi, což bývalý premíér odmítl. Vzájemně také zpochybňovali svou minulost.

Pavel zrušil program v Lucerně

Debata se odehrávala v pražské budově Národního muzea, Pavel se po ní měl přesunout do nedalekého Lucerna Music Baru, kde je koncert na jeho podporu. Pavlova mluvčí Eva Hromádková ale ČTK večer informovala, že Pavel na koncert nepůjde, protože je nemocný. V debatě Pavel hovořil mírně ochraptělým hlasem.

Televizní přenos provázely chvilkové technické problémy se zvukem a obrazem.