Z jakého důvodu jste se rozhodla pracovat v pánské společnosti?
Od dětství si rozumím více s kluky. Nejdříve jsem se učila dámské střihy a na praxích jsem působila v ženském kolektivu. Bylo to velmi náročné a práce s ženami mi nevyhovuje. Péče o dlouhé vlasy je obtížná a zdlouhavá. Ve škole jsem se krátkým účesům věnovala minimálně, přesto se mi úprava pánských vlasů a účesů zalíbila. S muži je práce snadnější, kratší a denně stihnu upravit více zákazníků.

Na škole jste se soustředila na dámské střihy. Bylo pro vás těžké naučit se stříhat muže?
Začátek byl těžký, poněvadž jsem se s prací nemohla vůbec sžít. Na škole, praxích, kurzu a následně v barber shopu mě všichni učili jiné postupy. Byla jsem z toho velmi zmatená. Všechny metody jsem kombinovala dohromady a výsledná práce byla opravdu špatná.

Bylo pro vás snadné zajistit si zákazníky?
Lidé si myslí, že když jsem žena, tak sehnat si stálou klientelu bylo jednoduché. Opak je pravdou. Muži se ke mně báli chodit, protože byli přesvědčeni, že je ostříhám špatně. Také měli představu o ženském způsobu navštěvování kadeřníky, a že nenajdeme společné téma. Momentálně ke mně muži chodí raději a je pro ně příjemnější vést konverzaci se ženou, než zase mluvit s mužem o klasických maskulinních tématech. V začátcích jsem stříhala rok zadarmo, abych získala zákazníky. Spoustu dnů jsem čekala osm hodin na směně a doufala, že ke mně přijde klient. Když jsem začala stříhat musela jsem pracovat v dalším zaměstnání, abych se uživila.

Setkala jste se s negativní reakcí ze strany zákazníků?
Žádnou špatnou zkušenost jsem nezažila. Každopádně někdy jsou zákazníci překvapeni. Několikrát si mě spletli se sekretářkou a byli udiveni, když jsem jim podala ruku a řekla, ať se posadí do křesla. Samozřejmě poznám, jestli zákazník očekával úpravu vlasů od muže.

Co si myslíte o ženách, které pracují v barber shopech?
Pár let zpátky stříhaly převážně ženy. Spoustu mužů stříhala od dětství holička. Myslím si, že žena byla v holičství odjakživa, momentálně se pánským holičstvím přezdívá barber shop. Respektuji, že barber shop v lidech evokuje mužské prostředí a přednosti, ale je v úplném pořádku, když v něm pracuje žena.

Jste jediná barberka v Ostravě?
Nejsem si jistá, jestli jsem jediná žena. Snažím se mít rozsáhlý přehled o lidech, kteří v Ostravě stříhají. Pokud existuje i jiná slečna, tak ji neznám a nestříhá delší dobu, protože bych o ní věděla. Myslím si, že holky začnou pracovat v barber shopu, ale nezůstanou v oboru dlouho, protože ze začátku k nim nechodí stálí zákazníci a z toho důvodu se rozhodnou skončit.

Zažila jste jako barberka nějakou zajímavou zkušenost?
Často jezdím na dovolenou do Turecka a poznala jsem místní lidi. Spřátelila jsem se s tamními barbery, a když jsem jim prozradila, že také stříhám byli velmi překvapeni, protože ženy v Turecku stejnou práci vykonávat nemohou. Nabídli mi, jestli si nechci zkusit ostříhat zákazníka. Přijala jsem a všichni z barber shopu mi koukali pod ruce a čekali, až něco pokazím. Nakonec všechno dopadlo dobře a byl to pro mě velký zážitek.