Od malička jsem chtěla mít něco svého. Chtěla jsem mít svou vlastní módní značku, jen jsem nikdy nevěděla jak se k tomu dostat, nebo jak začít. Pamatuju si, že jako malá jsem se vždy po vaně zabalila do ručníku a zkoušela si z něj uvázat šaty. Pokaždé byly jiné.

Značka M.asch be originál získává čím dál větší popularitu. Za jejím vznikem stojí mladá maminka Pavlína Ascher Marjáková.

Nicméně vzpomínám si, jak jsem byla na prázdninách u tety v USA a v letadle jsme rozebíraly, jak by se ta má značka mohla jmenovat. Tehdy jsme se shodli na názvu Známka (mělo to být v angličtině – Stamp). Jak ale roky plynuly, nějak se na ten můj velký sen zapomnělo. Až po několika letech, kdy jsem otěhotněla a chystala si dětskou výbavičku pro mou dcerku Viktorku, jsem si upletla první deku. S ní mi pomáhala moje babička a maminka.

Po porodu jsme s Viktorkou musely zůstat pár týdnů v nemocnici a v dlouhých chvílích jsem upletla čepici, kterou jsem vyfotila na nemocničním lůžku a dala na instagram. Po chvíli přišly první objednávky a já objednala svá první dřevěná loga M.asch - be original. Začala jsem podnikat v období, kdy se mi život úplně změnil. Najednou jsem nebyla jen já, ale byly jsme my dvě. Nebylo to lehké, ale ne nemožné. Naštěstí mám skvělého manžela a podporující rodinu, která mi moc pomáhá. Jako úspěch jsem brala i mou první prodanou čepici.

Značka M.asch be originál získává čím dál větší popularitu. Za jejím vznikem stojí mladá maminka Pavlína Ascher Marjáková.

Každý z mých nejbližších se na podnikání nějak podílí. Ať už s hlídáním naší Viktorky, šitím, inspirací, nebo skládáním krabic. Oblečení šiju ve své dílně. Poslední dobou jsem se zaměřila jen na ženy. Teď chystám víc pánské a dětské módy a chtěla bych se zaměřit i na nějaké designové kusy oblečení, které se budou vytvářet jen po limitovaných edicích.

Poděkování patří mojí Viktorce, ona je střed mého vesmíru a taky díky ní se M. asch – be original stal skutečností, mému manželovi, protože je a bez něj by to nešlo, celé mojí rodině, Janičce, mým nejbližším a všem, kteří se na M.asch – be original nějak podílí už jen tím, že kliknou na náš web.

Pavlína Ascher Marjáková

Pavlína Ascher Marjáková miluje trávení času se svou dcerou Viktorkou, manželem, rodinou a kamarády. Ráda cestuje, čte, směje se a pracuju na sobě. Název své módní značky vytvořila složením manželova a dceřina pžíjemní – Ascher (ASCH) a svého Marjáková (M.). Tak vznikla značka M.ASCH –Be original. Jedná se o handmade značku, která není jen pro děti, ale take dospělé. Veškeré oblečení je vyráběno ručně a z kvalitních materialů. Každý střih je originál.