VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Silniční spojení na Třinecku

Silniční spojení na Třinecku

Silnice I/11: lidé už vědí, co je čeká

Stavební práce na obchvatu Třince zahájí skrývky ornice a přeložky toků. Zahájení výstavby přeložky silnice I/11 je jen otázkou času.

Nová cesta se lidem na Třinecku vzdaluje

Třinec - Ještě loni se mluvilo o tom, že práce na „obchvatu Třince" mohou odstartovat v září 2012. Nyní se čím dál víc ukazuje, že to půjde horko těžko za dva roky.

Odřízne nová cesta Dušinec? Neborovští zuří

Třinec /Čtěte ve čtvrtečním Deníku/ – Problémy kolem plánované přeložky silnice I/11 neberou konce. Na jednání třineckých zastupitelů vystoupil s ostrou kritikou šéf osadního výboru v Neborech Adolf Bolek. Jde o to, že stavba silnice má být co nejlevnější, a tak se nepočítá s nadchodem v lokalitě Dušinec.  

Stavba silnice I/11 je v plánu za desítky let

Bystřice - Bude nová silnice I/11 na Třinecku postavena v roce 2050? Někomu to sice může znít jako špatný vtip, ovšem tento termín včera několikrát zazněl na jednání Sdružení obcí Jablunkovska (SOJ) v Bystřici.

S cestou má pomoci muž z Bruselu

Bystřice - Stát dá na výkupy stovky milionů, ale sedm miliard na samotnou stavbu prý nemá.

Silnice I/11 má být levná, lidé asi přijdou o slíbený nadchod v Neborech

Region - Výstavba přeložky silnice I/11 na Třinecku má být rychlá a levná. Ředitelství silnic a dálnic naznačuje, že by mělo jít o úspory v řádu stovek milionů korun, protože jinak akci nepůjde financovat z evropských fondů.

Téma Deníku: Problémy nových silnic. Čeká od podzimu dopravu kolaps?

Region – Výstavbu hlavních silničních tahů v regionu provází problémy. Nová silnice I/11 se začne stavět nejdříve v roce 2010, v nedohlednu je obchvat Frýdku-Místku. To vše sedm měsíců před spuštěním zkušební výroby v nošovické automobilce.

Kraj stále zkoumá odvolání k trase přes Bystřici

Třinec – Pro přípravu stavby silnice I/11 (I/68) na Třinecku je pravomocné územní rozhodnutí stále jen u úseku Nebory – Oldřichovice. O odvolání, které padlo na trase Oldřichovice – Bystřice, totiž krajský úřad do pondělí nerozhodl. Přestože se o tomto termínu spekulovalo.

ŘSD může začít s výkupy domů u Třince

Třinec – Zdlouhavá příprava stavby hlavního silničního tahu na Třinecku přinesla důležitý posun. Část plánované silnice I/11 (I/68) získala pravomocné územní rozhodnutí, což umožňuje zahájení výkupů prvních rodinných domků na trase.

S trasou nové silnice I/11 mají vlastníci problém

Třinec /VIDEO, FOTOGALERIE/ – V třineckém kulturním domě Trisia začalo veřejné projednávání umístění stavby silnice I/11 Třanovice – Bystřice. Vše odstartovala pondělní zhruba dvouhodinová schůzka k úseku Oldřichovice – Bystřice.

Projednání I/11 je za dveřmi

Třinec – Třinecký městský úřad oznámil, že oficiálně zahájil územní řízení pro stavby hlavních silničních tahů v regionu. Do dokumentace všech tří úseků (silnice I/11 Oldřichovice – Bystřice, silnice I/11 Nebory – Oldřichovice a silnice I/68 Třanovice – Nebory) lze nahlédnout v kanceláři číslo 207 na Jablunkovské ulici ještě před tím, než proběhnou ústní jednání, a to nejlépe v úřední dny.

Stejná petice, ale jiný ministr

Třinec – Petici bezmála osmi tisíc lidí, kteří požadují dodržení termínu výstavby nových silničních tahů na Třinecku, si přečetl i čerstvý ministr dopravy Gustáv Slamečka.

Ceny pozemků chtějí sjednotit

Třinec – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) požádá ministerstvo financí, aby při výkupech pozemků pro výstavbu přeložky silnice I/11 existovala jednotná cena.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT