více >>

Zahrádka láká cyklisty na osvěžení i klokany

Zahrádka U Klokana je oblíbeným místem jak pěších turistů a místních obyvatel, tak cyklistů. Na své si tady přijdou především děti. Nenápadný areál totiž kromě letního osvěžení skrývá i ohradu s klokany, lamami a kozami. Nechybí tam ani trampolína a houpačky. Kolem navíc protéká potůček, který dotváří příjemnou atmosféru.
Vytáhnout kolo se nemusí bát ani nesportovci. Trasu z Třince-Lyžbic do Oldřichovic, kde se zahrádka nachází, zvládnou méně zdatní cyklisté i děti. Pro výletníky z daleka se může výchozím místem stát taktéž jižní část města Třinec-Lyžbice, kde se nachází vlaková stanice Třinec centrum. Z nádraží se směrem k cílovému místu mohou cyklisté vydat přes náměstí T. G. Masaryka na Lidickou ulici, která je dovede až do části města zvané Kamionka. Odtud se klidnými bočními cestami vydají do Oldřichovic, kde se zahrádka nachází.
Pro lepší orientaci jim poslouží cyklotrasa č. 6151, která je dovede až do cíle. Informační směrové cedule visí na každém sloupu u rozcestí, kde by mohlo dojít k nesprávnému odbočení. Po cestě cyklisté projedou přes staveniště, kde vyrůstá třinecký obchvat, a kolem budovy základní školy. Dále se vydají přes most přes řeku Tyru a mírným kopečkem směrem nahoru. U budovy Walmarku se budou držet vpravo a po asi 500 metrech dojedou do cíle. Celá trasa měří přibližně pět kilometrů. Po příjezdu výletníky čeká klasické občerstvení i speciality dle aktuální nabídky jako například rybízové víno, jahodová limonáda nebo placki.
Cyklisté, kteří by si chtěli trasu prodloužit, se od letní zahrádky mohou vydat až pod Javorový vrch, kde se nachází restaurace, minigolf, kuželky a lanovka. Ujedou navíc asi kilometr a půl. Odtud je také možné nechat se i s kolem vyvézt lanovkou na Javorový a vyšlapat až k horské chatě.
Ovšem tato varianta již není vhodná pro příležitostné cyklisty, jelikož je velmi náročná. Pro cestu zpátky si pak výletníci mohou zvolit trasu dle své chuti. Do Třince vede nespočet cest, kterými se mohou dát.

SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE