Kde: Třinec
Kdy: v neděli 22. září
Za kolik: zdarma

Příchozí se mohou těšit na množství aktivit v duchu hesla Pokrok nezastavíš. Lidé se mohou na náměstí inspirovat, jak se dá ve městě pohybovat rychle, chytře a zároveň ohleduplně k životnímu prostředí.

Knihovna Třinec bude mít od 10 hodin připraven na parkovišti u finančního úřadu bohatý program, v rámci kterého si lidé budou moct vyzkoušet virtuální realitu, roboty, ozoboty a nejnovější technologické hračky, které má třinecká knihovna k dispozici. Knihovníci také připravují vědomostní kvíz zaměřený na dopravu a mobilitu, návštěvníci si budou moct zahrát deskové hry nebo posedět v otevřené čítárně. Hlavním bodem programu bude od 10 do 12 hodin soutěžní trasa, na které si lidé vyzkouší, jaké je to trávit den bez auta.

Milovníky starých aut potěší výstava veteránů a historických autobusů, které budou k vidění od 10 do 17 hodin. Na své si přijdou ale i příznivci pokrokových dopravních prostředků poháněných elektřinou. V prostoru mezi náměstím Svobody a TGM a na Lidické ulici budou k dispozici elektrokola, koloběžky a další elektrovozítka, která si budou moci zájemci na místě vyzkoušet.

Speciální program chystá i kino Kosmos, které od 10 hodin dětem promítne pohádku Tlapková patrola. Pokud malí diváci přijedou na odrážedle či jiném dopravním prostředku s vlastním pohonem, mohou se navíc těšit na sáček popcornu zdarma. Od 15.30 si přijdou na své především teenageři, na které budou čekat před kinem skejťáci se svými skateboardy. Zájemci se od nich mohou naučit některé triky a v 17.30 zamířit do kina na film King Skate. Od 20 hodin promítne kino film na přání, který si vyberou prostřednictvím Facebooku sami diváci. V průběhu celého dne bude v prostorách kina k vidění také výstava vítězných výtvarných prací žáků základních škol na téma „Jak si představuji dopravní prostředek budoucnosti“.