Čím se letošní volby lišily od jiných a proč?
Každé jsou jiné a mají své specifikum v jejich průběhu a sčítání. Volby do zastupitelstev obcí jsou samozřejmě vždy nejsložitější. Pro volby do zastupitelstev obcí i třetinu senátu jsme navíc také registračním úřadem, takže naše plné nasazení to vyžaduje tři měsíce před letošními volbami.

Volby 2022, Frýdek-Místek, zastupitelé, koláž.
OBRAZEM: Toto jsou noví zastupitelé Frýdku-Místku, tito povedou město, podívejte

Co vás příjemně překvapilo a naopak, co nechcete, aby se opakovalo?
Všichni kolegové, kteří se volbám věnují, včetně zapisovatelek a zapisovatelů, pracovnic evidence obyvatel, řidičů, údržbářů i lidí z personálního oddělení, jsou profesionálové, takže pokud nás něco překvapí, máme hned řešení. A není překvapením, že celý ten tým je skvělý. Když to všechno zhodnotím v tuto chvíli, milé bylo k nám i dnešní počasí. Co nemůžeme vůbec ovlivnit je delegování členů do okrskových volebních komisí stranami. V těchto volbách jsme museli hodně členů dodelegovávat, protože se vůbec bez omluvy nedostavili v první volební den do svých okrsků, nebo onemocněli. Bohužel, letošní volby jsme řešili kolem padesát chybějících členů v komisích.

Reakce primátora Petra Korče na výsledky komunálních voleb Frýdku-Místku, 24.9.2022.
Volební drama Frýdek-Místek: kdo se radoval, kdo vyhrál o pověstný "chlup"

Ve které obci byli nejrychlejší s počítáním výsledků?
Mezi prvními, jež odevzdávali své výsledky Českému statistickému úřadu ve Frýdku-Místku, byly obce Pazderna, Vojkovice, Nošovice a naše dva frýdeckomístecké volební okrsky č. 26 a 35. Vysvětlení je jednoduché, v uvedených obcích kandidovala jen jedna strana a v těch dvou městských okrscích dorazilo nejméně voličů.

Proč podle vás lidé na Frýdecko-Místecku hlasovali tak, jak hlasovali?
Na tuto otážku, neumím odpovědět…

Objevily se někde zádrhele, průtahy, kupčení či jiné nepříjemné věci?
Ve všech našich volebních okrscích ve Frýdku-Místku i v obcích v našem správním obvodu nemám do této chvíle žádné informace o zádrhelech, průtazích, kupčení ani jiných nepříjemných věcech.