Program – středa 4. dubna (19 hodin): Soukromý skandál – Studio Dva Praha. Groteskní příběh o mladém manažerovi, který po uši v dluzích využije celosvětové pandemie upřímnosti a pokusí se kvůli penězům svést svou stárnoucí nadřízenou, aniž by si uměl představit, jak velký skandál tím způsobí. Hrají: Kryštof Hádek, Eva Holubová, Maroš Kramár, Kristýna Fuitová-Nováková, Alexandr Hemala.

Pondělí 16. dubna (19 hodin): Z deníku Ostravaka –Divadlo loutek Ostrava. Dřysty našeho nejznámějšího blogera v šumném provedení. Deníkové postřehy, historky z každodenní reality a půvabné, vskutku neotřelé „dřysty“ anonymního ostravského blogera, který se veřejnosti představoval od roku 2004 prostřednictvím svého blogu jako Ostravak Ostravski, vytvořily nejen na Ostravsku, ale v celém Česku „kult Ostravaka“. Anonymní autor se postupně stával literární hvězdou, když jeho deníky začalo vydávat ostravské nakladatelství Repronis. První díl vyšel v roce 2005, šestý a poslední v roce 2007. Autor Ostravak Ostravski už od roku 2004 pečlivě tají svou identitu. Radovan Lipus společně s herci proměnil Ostravakovy zábavné a osobité historky v divadelní tvar zasazený do komorního prostoru jeviště, které je zároveň i hledištěm pro 60 diváků. Ostravské nářečí říznuté slangem je herci interpretováno se spontánní radostí a přirozeností, s níž se i na scéně proměňují v postavy známé z Ostravakových deníků i v postavu samotného autora. Režie: Radovan Lipus j. h., hudba: Nikos Engonidis, hudební spolupráce: Jarek Nohavica, hrají: Edita Bandyová, Irena Křehlíková, Jana Zajacová nebo Renáta Klemensová j. h., Lukáš Červenka, Nikos Engonidis, Ivan Feller, Ivo Marták, Tomáš Rossi, Karel Růžička, Antonín Šimela, Vendula Nováková j. h.

Úterý 17. dubna (19 hodin): Len tak prišli –Radošínské naivné divadlo. Satirická komedie začíná nevesele – na pohřební hostině. V provinčním městě zemřel při dopravní nehodě primátor a bohatí pozůstalí, tedy rodina známého gubernátora a manipulátora čeká na překvapující závěť, kterou přečte notářka. Hrají a zpívají členové Radošinského naivného divadla. Režie Ondrej Spišák.

Úterý 24. dubna (19 hodin): Klára a Bára –Studio Dva Praha. Radikální komedie o dvou manželských krizích a jednom úmyslně založeném požáru. Skoro nikdo není se svým životem dokonale spokojený. Většina lidí se proto musí hodně snažit a dělat velké kompromisy. Příběh Kláry a Báry vypráví o tom, co se může stát, když jedné z kamarádek po řadě takových kompromisů rupnou nervy a pokusí se radikálně svůj manželský život změnit. Hrají: Ivana Chýlková, Eva Holubová, Jan Holík, Mojmír Maděrič a Eva Suchánková.

Pátek 27. dubna (19 hodin): Na mělčině– Divadlo Kalich Praha.Exkluzivní představení pro Frýdek-Místek – moravská premiéra hry, která bude mít svou českou premiéru 4. dubna v Praze. Není v současné světové dramatice mnoho her, které by nabízely hned tři velké příležitosti pro ženy – herečky. Text nizozemského autora takovou hrou je. Disponuje životní moudrostí, humorem a zároveň je v něm odvěký příběh běhu času, vnímaný přes model rodiny. Kdy každý z nás dospěje pod ochranou rodičů, aby záhy začal chránit je, starat se o ně a doufat, že je pro svoje děti tím, čím byli rodiče pro něho. Toto odvěké střídání generací přináší pravdy, ale i trpkost, ironii života a humor jako zbraň, díky níž je možné přežít. Tři ženy rekapitulují po smrti manžela a otce svůj život. To, kam se dostali a co je čeká. Život je ale velmi zvláštní a najednou se ocitnete tam, kde byste to nejméně čekali. Například v Thajsku. Režie: Jakub Nvota, hrají: Iva Janžurová, Miroslav Vladyka, Barbora Munzarová, Sabina Remundová.

Prodej vstupenek na divadelní představení probíhá v Nové scéně Vlast, v pobočkách BIC a on-line na www.kulturafm.cz.