„Nápad na revival Michala Tučného vznikl už před lety. V podstatě jsem s touto myšlenkou koketoval v době, kdy revivaly začínaly. Michal Tučný zemřel v roce 1995. Poté přišla myšlenka na založení revivalu, ale neměl jsem tehdy dostatek sebevědomí, abych dal vše dohromady,“ prozradil šéf této skupiny Lubomír Zalubil.

To se změnilo v loňském roce. „Bavili jsme se o tom, co vlastně revival je. Hodně lidí si totiž myslí, že revival musí být nějakou věrnou kopií originálu. Ale revival znamená obroda či nové nastudování něčeho nového. Čili to s kopií originálu nekoriguje. Tak to aspoň vychází z překladu tohoto slova. Tohle mě nakoplo,“ vysvětlil Lubomír Zalubil, který pak začal oslovovat kolegy ze svých bývalých country kapel Sekáči a Mr. Bill.

První zkouška proběhla v polovině září minulého roku.„Nyní zkoušíme častěji, ze začátku jsme se scházeli jednou až dvakrát týdně,“prozradil Lubomír Zalubil, který se ujal role zpěváka. „Avšak Michala Tučného kopírovat nechce. „Já ani nemůžu, mám jinou barvu hlasu, projev, gesta a podobně. Myslím, že by to nikdy nebylo ono. Nebyl to ani záměr, spíše chceme hrát po svém písničky, které lidi znají. Tím nechci říct, že bychom dělali nějakou obyčejnou čundráckou muziku k táboráku. Děláme to poctivě v původních aranžích a tóninách. Budu prostě sám sebou a kapela taky,“ vysvětlil Lubomír Zalubil. 

„Vystoupení této skupinu u nás obzvláště vítáme, protože už pěkně dlouho jsme u nás neměli takovou čistou country muziku,“řekl Theodor Barczi z hudební hospůdky U Arnošta. „Michala Tučného jsme v mládí všichni obdivovali a já věřím, že nově vzniklá skupina jej zahraje perfektně,“ doplnil Theodor Barczi, který tuto formaci zatím živě neslyšel. „Ale znám historii šéfa kapely Lubomíra Zalubila, vím, jak zpívá, jak hraje. Skupina navazuje na staré dobré tradice Sekáčů, proto si myslím, že to bude super zábava. Navíc Michal tučný je moje srdeční záležitost, proto se na koncert moc těším,“ uzavřel Theodor Barczi.