Například ve čtvrtek 1. prosince se v Rytířském sále frýdeckého zámku od 19 hodin koná další ze Zámeckých koncertů. Tentokrát to bude koncert trochu netradiční: manželé Jan a Lisolette Rokytovi v programu Cimbál a panova flétna v proměnách staletí předvedou, jak se v klasické hudbě uplatňovaly a uplatňují tyto dva méně obvyklé nástroje.

Milovníci divadla mohou v pátek 2. prosince v devatenáct hodin zavítat do Nové scény Vlast, kde místní Komorní scéna 21 uvede hru Mrzák z Inishmaanu od současného irského dramatika Martina McDonagha, který je v současné době hned po Shakespearovi vůbec nejhranějším autorem. Dvě tématické výstavy představí žáci Základní umělecké školy Frýdek-Místek. Ta v Národním domě se jmenuje Snová krajina a její sestřička v Nové scéně Vlast dostala výmluvné jméno Na vánoce dlouhé noce.

K výstavám patří i vernisáže - v tomto případě se uskuteční jedna společná ve čtvrtek 1. prosince od 16 hodin v Nové scéně Vlast. A ten, kdo má rád cestování, by rozhodně neměl v sobotu 3. prosince od 18 hodin chybět v Nové scéně Vlast, kde se svou diashow přijede známý cestovatel, fotograf a publicista Jiří Kolbaba. Pod názvem „Fotograf na cestách - splněný sen“ představí své snímky ze všech myslitelných světadílů a jiných koutů světa.

Zbývá dodat, že Jiří Kolbaba je znám také jako vynikající vypravěč. Část vyprávění bude věnována zásadám kompoziční tvorby a radám pro fotografování na cestách. Součástí promítání bude zároveň i několik kvízů o zajímavé ceny.