„Chtěli jsme si z fesťáčku udělat takový předčasný Silvestr. Kapely jsou až na brněnského headlinera všechny z Frýdku-Místku. Muzikanti se tím pádem většinou dobře znají, mají třeba společné zkušebny, nebo spolu hrávali v jiných projektech. Doufáme že bude pohoda,“ řekli pořadatelé.

Vše vypukne v 19 hodin, kdy bude podium patřit velké hard coreové naději kapele Jo Riittää. Jedná se sice o kapelu relativně novou, avšak složenou ze zkušených muzikantů z kapel Drift Ice a Aqva Silentia. Ve 20 hodin nastoupí frýdecko-místecká punková legenda Bratrova svatba, po nichž se představí rock n rolloví Orgasmatron se svým Motörhead setem.

Kolem 22. hodiny přijde to nejtvrdší, co frýdecko-místecká scéna nabízí. Jsou to samozřejmě grindoví veteráni Dobytčí mor, kteří fanoušky provedou svým hnilobným světem plným nakažlivých chorob, kafilerií či kontejnerů. Hodinu před půlnocí akce vyvrcholí vystoupením brněnské legendy Insania, která již přes dvacet let brázdí klubová pódia doma i v zahraničí. Za tu dobu si vytvořila svůj naprosto originální a nenapodobitelný styl. Její kořeny vycházejí nejen z punku a HC, ale jsou zpestřeny samply a elektronikou. Samostatnou kapitolou jsou u Insanie texty plné provokací, vtipných jinotajů a přirovnání. Ty nezaměnitelně a až skoro kocábovsky interpretuje frontman Poly.

Úplný závěr večera bude patřit současné alternativní jedničce na frýdecko-místecké scéně, skupině Slepí křováci. „Myslíme že, si na své přijdou opravdu všichni. Kromě toho prvních padesát návštěvníků obdrží druhý díl kompilace Hell n Roll, na níž budou skladby kapel které hrály na Hell n Rollech 4 až 8,“ dodali pořadatelé.