Představení se uskuteční v divadelním sále Kulturního domu Trisia v Třinci v úterý 26. května v 18 hodin.

Diváci se mohou těšit na osud ženy krásné a nešťastné, příběh vášnivé lásky, která byla dost velká na to, aby se vymkla konvencím své doby, ale nebyla dost silná, aby naplnila celý život. Zároveň uvidí autobiografický příběh autorova života, v němž odhaluje chod vlastního manželství.

Celá řada otázek je stále aktuálních, to je podstata světoznámého, mnohokrát zpracovaného románu největšího ruského spisovatele. Autora, který jako málokdo rozuměl ženské duši, který jako málokdo pronikal do hloubky rodinných i milostných vztahů, který dokázal soudit nemilosrdně, ale zároveň velmi otevřeně.

Nové zpracování akcentuje vedle Annina tragického příběhu i osudy dalších protagonistů v pestré mozaice osudů, směřujících k jediné otázce – jak volit mezi citem a povinností. Délka představení je tři hodiny.

Hrají: Lenka Vlasáková/Michaela Badinková, Stanislava Jachnická, Lukáš Jurek, Hana Vagnerová, Hynek Čermák, Jitka Smutná, Jan Vlasák, Vladimír Čech, Martin Mňahončák, Radka Fidlerová, Jiří Hána a Jaromír Nosek.