Hlavním bodem programu bude samotná výstava psů, připraveno je ale spoustu dalších doprovodných soutěží.

O půl osmé ráno proběhne přejímka psů s nezbytnou veterinární kontrolou, v devět hodin bude zahájena hlavní výstava. Voříšci budou bojovat ve dvou kategoriích (mini voříšek a maxi voříšek), stejnojmenné kategorie jsou připraveny i pro ostatní plemena. Vyhodnocovat se bude rovněž nejhezčí pes celé výstavy.

Každý zájemce, který se účastní výstavy, se může přihlásit také do doprovodných soutěží, ty proběhnou čtyři. Mladý vystavovatel je určen pro děti od čtyř do patnácti let, hlavním kritériem hodnocení budou znalosti dítěte o jeho čtyřnohém kamarádovi a také schopnosti psa předvést.

V soutěži Pejsek šikula bude úkolem v jedné minutě ukázat dovednosti psa. Následovat budou soutěže Nejrychlejší přivolání a Největší „podoba psa a pána“. Tady je dovoleno dopomoci si maskou či převlekem.

Přijít ale rozhodně nemusí jen vystavovatelé. Je přichystán pestrý program – doprovodné akce jako tanec se psem, ukázky z výcviku poslušnosti a obrany, agility nebo například soutěže v kreslení pro děti. Samozřejmostí je bohaté občerstvení.

(vel)