Pohodovou předvánoční atmosféru slibuje další ročník celorepublikové akce Česko zpívá koledy pod záštitou Deníku. Na náměstích, návsích, veřejných prostranstvích, ale i ve školách, domovech důchodců nebo v klubových místnostech různých spolků se dnes, ve středu 12. prosince v 18 hodin sejdou desetitisíce lidí, aby si společně zazpívali koledy a naladili se na nejkrásnější svátky v roce. Loni se akce v našem kraji zúčastnilo zhruba čtrnáct tisíc lidí.

K akci se připojují také v několika městech a obcích ve frýdecko-místeckém okrese. Ve Frýdku-Místku na náměstí Svobody se lidé můžou těšit na vystoupení pěveckého sboru Catena musica, v Třinci před Kulturním domem Trisia zazpívá Štývarův dětský sbor a ve Frýdlantu nad Ostravicí vystoupí moderní pěvecký sbor Fusion, sólistka plzeňského divadla Ivana Klimentová a písničkář Pavel Býma.

Koledy budou znít také u Obecního úřadu ve Lhotce pod Ondřejníkem, kde si lidé zazpívají společně se scholou Rosnička, sborem Cantamus a folklorním souborem Pilky, nebo na náměstí v Dobraticích, kde akci Česko zpívá koledy spojí se slavnostním rozsvícením vánočního stromu. Zpívání koled budev režii dětí z tamní základní školy a chrámového sboru Filia. Chybět nebude stánkový prodej domácích pochutin a řemeslných výrobků.

V Moravskoslezském kraji se akce Česko zpívá koledy s Deníkem uskuteční na pětapadesáti místech, v celé republice jich je dokonce bezmála osm set. Připojí se i krajané v Mnichově, v Madridu či v Římě.

A které koledy se budou zpívat? Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a na závěr přijde na řadu i vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Texty všech těchto koled najdete ve speciální příloze, která vyjde v Deníku už dnes, ve středu 12. prosince.

Jaká byla atmosféra při loňském zpívání koled na Frýdeckomístecku a Třinecku se můžete podívat v příložené fotogalerii: