1. Hudební hvězdy z celého světa

close Koncert Lennyho Kravitze v O2 Areně, 2.6.2018 info Zdroj: Deník / Klára Cvrčková zoom_in Koncert Lennyho Kravitze.

Každoročně nabitý hudební program potěší nejednoho nadšence do muziky. Na hudebních stageích si mohou návštěvníci vybrat z široké nabídky hudebních stylů. Na letošní ročník dorazí například v rámci své evropské tour americký rockový a soulový zpěvák Lenny Kravitz nebo britský popový a R&B zpěvák Sam Smith.

Ten získal mezinárodní uznání díky svému emotivnímu hlasu a hitům, jako jsou například Stal With Me nebo I’m Not the Only One. Jednou z ústředních kapel letošního ročníku bude Queens of the Stone Age, která je známá svým heavy rockem kombinujícím s dalšími žánry. Organizátoři ale pro návštěvníky připravili tradičně i vystoupení interpretů z celého světa, které objevili na zahraničních festivalech.

2. Industriální prostředí Dolní oblasti Vítkovice

close Dolní Oblasti Vítkovice, zřejmě nejnavštěvovanější mimopražská lokalita v zemi. Ilustrační foto. info Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň zoom_in Dolní Oblasti Vítkovice, zřejmě nejnavštěvovanější mimopražská lokalita v zemi. Ilustrační foto.

Industriální prostřední Dolní oblasti Vítkovice, kde se festival koná, lahodí oku i ostravským fanouškům, pro které tento areál není žádnou novinkou. Mezi návštěvníky si jedinečný areál s vysokými pecemi získal oblibu. Dolní oblast Vítkovice tak představuje výjimečný příklad úspěšné revitalizace průmyslového dědictví, které nyní slouží jako místo setkávání, vzdělávání a kulturního obohacení pro místní obyvatele i návštěvníky z celého světa. Fanoušci festivalu si mohou industriální prostředí vychutnat nejen ze všech zákoutí festivalu, ale také z Bolt Tower a Bolt Café, odkud uvidí celý areál z výšky.

3. Pestrá gastronomie

close Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/Vladimír Pryček zoom_in Ilustrační foto.

Colours of Ostrava už dávno není jen o kulturních zážitcích. Návštěvníci zde mohou zaútočit na všechny své smysly a tak na festivalu nechybí ani bohatá gastronomie. Nabízí širokou škálu kuchyní z celého světa, včetně českých jídel, exotických specialit a mnoha dalších.

Zároveň je zde i pestrá nabídka jídel bez masa a živočišných produktů, proto si na festivalu pochutnají vegetariáni i vegani. Kromě sladkých a slaných pokrmů nebudou na Colours chybět ani nejrůznější stánky s nápoji. Mezi nimi se objeví kromě tradičního piva i míchané drinky nebo vína, které si bude možné vychutnat ve vinárně vytvořené nedaleko Futurea. Kromě hudebních zážitků tak Colours poskytnou i škálu nejrůznějších pochutin a objevování nových chutí a pokrmů.

4. Láskyplná seznamka letos poprvé

close Ilustrační foto. info Zdroj: DENÍK/Pavel Sonek zoom_in Ilustrační foto.

Novinka, která vznikla nejdříve jako žert. Láskyplná seznamka, jak byl původně aprílový nápad pojmenován, se na Colours představí poprvé. Podle dat organizátorů je na festivalu kolem 37 procent návštěvníků „singl“, což podnítilo zařazení této novinky. Seznamka bude probíhat jednou denně pro předem přihlášené návštěvníky a moderovat ji bude Barbara Babu Hacsi.

Po Láskyplné seznamce přijde na řadu i ‚Láskyplná afterka‘ a návštěvníci tak budou moci vyrazit na afterparty pro všechny zamilované nebo ty, kteří se na festivalu s někým zrovna seznámili. Pokud jste ve fázi hledání své polovičky, tak právě Láskyplná seznamka na Colours of Ostrava vás může letos potěšit.

5. Řečníci a přednášky na Meltingpotu

close Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 14. července 2022, Ostrava. Přednáška Dana Drábová: Jádro - Dobrý Sluha, Zlý Pán. info Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň zoom_in Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 14. července 2022, Ostrava. Přednáška Dana Drábová: Jádro - Dobrý Sluha, Zlý Pán.

Součástí festivalu bude letos již posedmé diskuzní fórum s názvem Meltingpot, který se letos bude věnovat tématu zdraví, dlouhověkosti a biohackingu. Letošní ročník se zaměří i na mentální zdraví, mezilidské vztahy a imunitu. Kromě toho se mohou návštěvníci těšit na novinky z oblasti AI, vědy, vzdělávání i osobního rozvoje.

Novinkou bude překlad titulků pomocí umělé inteligence do češtiny. Podle informací dramaturga festivalu Filipa Košťálka měl původně psaný překlad zpoždění 15 minut, což chtějí organizátoři do startu festivalu stáhnout na tři vteřiny. Mezi řečníky se objeví například psychiatr a psychoterapeut Jiří Horáček nebo skotský spisovatel a autor díla Trainspotting z roku 1993 Irvine Welsh.