Podle jejich slov skvěle vyšel program nově koncipované scény tiché hudby v evangelickém kostele, kde se postupně představili Djivan Gasparyan, David Hykes Harmonic Chore, Marián Varga s Moyzesovým kvartetem a Yungchen Lhamo. „Velký zájem byl také o workshopy, které budeme chtít v příštích letech ještě rozšířit a úspěšnou premiéru si odbyla i slam poetry,“ dodala Zlata Holušová.

Letošní divácký rekord svádí také úvahy o rozšíření kapacity hlediště, neboť při koncertu Gipsy Kings se naplněnost areálu pohybovala na hranici únosnosti. „Samozřejmě, že i o této variantě jako pořadatele uvažujeme, ale musíte si uvědomit, že areál nevlastníme, proto ve spolupráci s Černou loukou a vedením města budeme o těchto otázkách společně jednat. Mohu říci, že vedení města mělo o festival obrovský zájem, vyšlo nám všemožně vstříc, stejně jako všichni na výstavišti Černá louka,“ uvedla Zlata Holušová.

Konkrétní jméno zahraniční hvězdy či skupiny, které by se měly objevit v příštích letech na Colours of Ostrava Zlata Holušová zatím neprozradila. „Vše je o financích a jaké hosty budeme moci pozvat, záleží především na možnostech našich sponzorů. Už v minulých letech byli v hledáčku pořadatelů festivalu zpěvačka Björk či Sting, ale i další špičky světových hudebních scén. Zřejmé je však to, že za rok by se mělo rozšířit stanové městečko a pořadatelé uvažují, jak optimálně zvětšit celý areál, aniž by se z něho stalo jedno velké letiště a přitom zůstala zachována parková podoba.

Jediným drobným problémem letošních Colours of Ostrava se stal zákaz přinášení vlastních nealkoholických nápojů. K tomuto kroku se rozhodli pořadatelé po prvním dnu poté, kdy se prudce zvýšil počet podnapilých osob v areálu festivalu. Někteří návštěvníci si totiž přinášeli tvrdý alkohol v plastových lahvích od nealkoholických nápojů. Ale i tento problém se o víkendu celkem bez potíží vyřešil, tvrdí pořadatelé festivalu Colours of Ostrava, který se letos opravdu vydařil.