„Dobro, které po sobě člověk zanechá, nepřemůže ani smrt,“ - Ladislav Nezdařil. Tímto mottem se řídí výstava s netradičním názvem Každý máme svého anděla, kterou mají možnost zhlédnout příznivci výtvarného umění v prostorách třineckého kina Kosmos. Autorkou obrazů je Iva Durstinová z Třince.

„Začala jsem malovat před třemi roky, vedla mě k tomu jakási potřeba zastavit se v životě a popřemýšlet, zda jdu tím správným směrem. K tomu člověk potřebuje obrovskou chuť a odvahu ve svém životě něco změnit. A nejlepší je, když u toho máte vedle sebe nějakého svého anděla,“ uvedla Iva Durstinová. Autorku inspiruje dílo básníka Ladislava Nezdařila, který psal své texty ve valaštině a hudba Tomáše Kočka, jenž některé Nezdařilovy básně zhudebnil.

„Já říkám, že Kočkův anděl je Nezdařil a jedním z mých andělů je Kočko,“ doplnila Durstinová. „Svou výstavou nechci mluvit o svých pocitech, ale přála bych si, aby si lidé uvědomili ty svoje vnitřní pocity, až budou chodit kolem obrazů. Chtěla bych lidem dodat odvahu a chuť zpomalit, a také je vést k tomu, aby se zamysleli, jací vlastně jsou, jak se chovají k druhým.

Důležité je si uvědomit, že každý má svého anděla, kterým může být kdokoliv i lidé kolem nás,“ uzavřela malířka. Výstavu třiceti obrazů mají návštěvníci možnost vidět do 30. září.