Rocková kapela Doga se v závěru letošního roku rozhodně nenudí. V těchto dnech jsou její členové uprostřed turné, na němž prezentují už tradiční unplugged koncerty.

Letos se celý koncertní maraton navíc odvíjí v duchu nového dvojalba s názvem Fuckt Best Off a knihy 20 let DOGové závislosti publicisty a novináře Jaroslava Špuláka. Unplugged koncerty pořádá Doga již několik let a sklízí úspěchy po celé České republice i v zahraničí na místech, kde zejména při letních festivalech pravidelně zaplňuje hlediště klubů a stadionů. „Unplugged koncerty si skutečně užíváme naplno a jsou pro nás muzikanty jedinečným zážitkem,“ tvrdí frontman kapely, zpěvák, hudebník a textař v jedné osobě Roman „Izzi“ Izaiáš.
Hráčské mistrovství všech jejích členů se projevuje zejména na plné obrátky při akustické produkci.

Avšak stejně jako při klasických koncertech „pod elektrickým proudem“ se posluchači a fanoušci nezbaví adrenalinu, kterého je při koncertech Dogy vždy dost a dost. Letošní unplugged „šňůra“ se odehrává v rámci České rockové ligy, která s Dogou sváží po vlastech českých, moravských a slezských nadějné mladé kapely.

Už tuto sobotu 13. prosince hraje Doga ve Frýdku-Místku v kulturním domě Válcoven plechu, na první svátek vánoční to její muzikanti „rozbalí“ v Hard Café v Karviné, o den později v třineckém Classic clubu, 27. prosince ve Svojkově a na Silvestra v brněnské hale Rondo.

„Samozřejmě, že už se těšíme na příští rok, kdy už máme pohromadě písničky na další cédéčko, chystáme další nové videoklipy a stále nás neopouští chuť brouzdat se a dobývat rockové proudy nejenom u nás, ale také v zahraničí,“ tvrdí neobyčejnou energií sálající Roman „Izzi“ Izaiáš, který chce být stále tou velkou štikou v rockovém rybníku České republiky. Ostatně dvacet let je už celkem slušná doba na to, aby přesvědčila rockery, že to Doga s nimi myslí opravdu vážně.

Roman „Izzi“ Izaiáš už má připraveno několik zbrusu nových skladeb, které sám otextoval, o další texty by se v budoucnu měl postarat také Petr Šiška a ještě několik překvapení v této oblasti chystá Doga pro své fanoušky a děkuje jim za dosavadní přízeň, která velmi těší.