Lašský kulturní festival se bude konat na náměstí v Čeladné a v zahradě hotelu Propser. Od pravého poledne se budou předvádět své umění řemeslníci, o půl hodiny později slavnostně přijede lašksý král Zděňa Viluš I. i se svou ochrankou. Ve 13 hodin pobaví malé diváky Miloš Nesvadba, po něm se na podiu představí folková skupina Motýl Erika a folklorní soubory Považan ze Slovenska a Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm.

O půl čtvrté odstartují soutěžní discipliny Miss folklor ve třech věkových kategoriích.

Nad touto soutěží převzala záštitu Miss Europe a Miss ČR Monika Žídková. Za hodinu vystřídají dívky čtyřnozí miláčci, protože se rozběhne soutěž O nejsympatičtějšího lašského pejska a nejkrásnější psí holčičku.

V 18 hodin bude vztyčena a vykropena ašská mořská panna, která bude chránit všechny Lachy na jejich cestách po mořích a oceánech. Následuje vyhlášení soutěže Miss, dražba škrpálu vítězné missky a mašle malé missečky a pak již začne vyhrávat ABBA revival a
dýdžej. „Na sobotní akci pozveme ještě významného lašského sportovce, který byl úspěšný na olympiádě,“ slíbil lašský král Zdeňa Viluš I.