Chybět mezi nimi nebudou jména jako Chinaski, No Name, Anna K., Janek Ledecký, Wohnout, Mirai, Majk Spirit, Kateřina Marie Tichá, Marpo, Lunetic, Leap (Velká Británie) a spousta dalších. Podle organizátorů tak festival přinese multižánrovou přehlídku napříč všemi generacemi. „Zakládáme si na tom, aby festivalový line-up bavil celou rodinu a každý si v něm našel to své,“ říkají.

David Stypka.
David Stypka získal posmrtně Cenu města Frýdku-Místku

Program i na čtvrtém ročníku doplní oblíbená Stand Up zóna, kde se představí nejen hudební hosté, ale především zástupci nejlepší české „stand up comedy“ v podání Adély Elbel, Tomáše Matonohy, Nastyho, Daniela Čecha a dalších z pořadu Na Stojáka. Na své si tak přijdou nejen hudební fanoušci, ale i milovníci dobrého českého humoru.

Zábava pro děti i dospělé

Na festivalu nemohou chybět doprovodné akce, a na FM CITY FEST je k tomuto tradičně určena Chill Out zóna. Ani letos nebude chybět spousta her a zábavných aktivit pro děti i dospělé, mezi něž patří stolní fotbal, air hockey, virtuální realita, různé simulátory, taneční workshopy s Tanečním Studiem Dancepoint a mnoho dalších.

Podívejte se na galerii FM CITY FEST v roce 2019 

Návštěvníci se mohou těšit také na jedno speciální překvapení, které organizátoři ale prozatím neprozradili. „Letošní Chill Out zóna bude jedna velká novinka. Našim cílem bylo zpestřit doprovodný program a rozšířit tak návštěvníkům nabídku aktivit, které mohou vyzkoušet mezi jednotlivými koncerty,“ zakončují organizátoři FM City Fest.

Charita nemůže chybět

Stejně jako v předchozích ročnících, i letos podpoří FM CITY FEST potřebné. Festivalu se zúčastní dvě charitativní organizace, v pátek se představí Nadační fond Helpínek a v sobotu Podané ruce. FM CITY FEST rozdělí, jako v případě předchozích ročníků, mezi obě organizace celý výdělek z prodeje reklamních festivalových předmětů, který loni dosahoval téměř 60 tisíc korun.

Převážně frýdecko-místecké kapely vystupují po tři dny od čtvrtka do soboty v areálu fotbalového stadionu Slezan ve Frýdku-Místku na benefičním festivalu Sweetsen fest, který se zde koná už po osmnácté.
Bouřlivý začátek: Sweetsen Fest ve Frýdku-Místku zahájily hromy a blesky

Také letos budou moci návštěvníci festivalu Nadační fond Helpínek a Podané ruce znovu finančně podpořit. Kdo ještě váhá, zda přijít, neměl by otálet dlouho. Podobně jako tomu bylo v minulých letech, i letos je FM CITY FEST pár dní před samotným zahájením zcela vyprodaný. V prodeji nyní zůstávají pouze poslední jednodenní vstupenky na pátek.