Před startem srpnového 4. ročníku frýdecko-místeckého festivalu Beskydy Sound se doplňuje definitivní program obou scén. Návštěvníci se mohou těšit na multižánrovou smršť, desítky stánků a barů, ale také ekologický program zaměřený na třídění odpadu. Satrianiho žák Geoff Tyson a český objev Sunflower Caravan doplní 14. srpna na festivalu Beskydy Sound již dříve ohlášené headlinery, kterými jsou Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa, David Koller, Toxique nebo Dubioza Kolektiv. Sunflower Caravan vystoupí od 18 hodin na Chill-out stage, Geoff Tyson se objeví na stejné scéně v 22.45 hodin. Celodenní bohaté menu mohou zájemci vidět za 200 korun, pokud si však pospíší s nákupem vstupenky. Ta bude za dvě stovky už jen do konce června.

Geoff Tyson je světově uznávaným americkým hudebníkem, který má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru včetně videoklipů na hudební stanici MTV, skladeb v hollywoodských velkofilmech, světových turné s hvězdami typu Duran Duran, Monster Magnet nebo White Zombie. K tomu všemu to byl nejoblíbenější student kytarového mága Joe Satrianiho. Geoff Tyson se před dvěmi lety usadil v Praze a začal se naplno věnovat své nové tvorbě. Zároveň v Praze dal dohromady novou skupinu, která ho na koncertech doprovází. Členy doprovodné skupiny Geoffa Tysona je například dlouholetý člen Support Lesbiens bubeník Tomáš Novák nebo švédský baskytarista žijící v Bruselu Ulf Gjerdingen.

Vedle Geoffa Tysona jsou Sunflower Caravan na české hudební scéně teprve pár let, za tu dobu si však podmanili hudební kritiku a i návštěvníky Beskydy Sound si zcela jistě obmotají kolem prstu. Již v roce 2006 byli vyhlášeni objevem a překvapením roku v televizi Óčko, časopisech Filter, Rock Pop a Spark, na nedávných cenách Anděl byli vedle Charlie Straight nominováni jako objev roku 2009.

Zájemci o nejlevnější možné vstupenky na Beskydy Sound i musí pospíšit do předprodejů. Už jen do 30. června je seženou za pouhých 200 korun. V červenci a srpnu vyjdou vstupenky na tři sta korun, na místě budou stát rovné čtyři stovky. Aktuální informace o festivalu, kompletní program a seznam předprodejních míst najdou zájemci na www.beskydysound.cz.