Kde: z Bohumína do Návsí
Kdy: sobota 28. září od 10.15 hodin
Za kolik: 150 korun dospělí, 75 korun děti od 6 do 15 let

Od postavení části Košicko-bohumínské dráhy uplynulo 150 let. K této příležitosti bude vypraven historický vlak z Bohumína do Návsí.

Císařsko-královská soukromá Košicko-bohumínská dráha se začala stavět v říjnu 1867 a již během let 1869 1872 byla postupně zprovozněna.

V sobotu si lidé mohou připomenout jízdu v historickém vlaku, který z Bohumína vyrazí v 10.15 hodin a do Návsí dojede ve 12.07 hodin.

Zastávky bude mít v Českém Těšíně, Třinci a Bystřici. Na zpáteční jízdu po stejné trase se vlak vydá z Návsí v 13:38 hod. Vlak povede parní lokomotiva Rosnička, ke které budou připojeny historické vagony.

Trasa z Bohumína do Návsí stojí 150 korun pro dospělé, děti od 6 do 15 let zaplatí 75 korun, děti do 6 let mají jízdu zdarma bez nároku na místo k sezení. Prodej jízdenek na parní vlaky je zajištěn ve stanicích Bohumín, Ostrava hlavní nádraží a Český Těšín. Zbylé vstupenky se budou prodávat přímo ve vlaku.

V parních vlacích neplatí tarifní slevy. Akce je součástí regionálního Dne železnice v Bohumíně, kde bude připraven i pestrý doprovodný program a zájemci mohou zavítat i do železničních provozů, kam se běžně cestující nedostanou.