James Harries, rodák z Manchesteru, žije a tvoří řadu let v České Republice. Kromě pilného koncertování a nahrávání ho řada lidí může znát jako autora hudby k filmům Snowborďáci, Bobule, Lidice. Po dvou letech strávených přípravou písní a pracemi na filmové hudbě k aktuální kulturní události roku filmu Lidice se rozhodl natočit další sólové album Growing Pains přímo v USA.

Šesté sólové album skladatele, zpěváka a kytaristy Jamese Harriese se natáčelo v Kalifornii v gospelovém kostele Plymouth Church of Jazz a Justice v Oaklandu ve spolupráci s dalšími muzikanty. Na výslednou nahrávku pak James vybral kolekci dvanácti z nich. Na nahrávání spolupracoval hráč na basu Jon Evans, který hraje v kapele s Tori Amos a také například pracoval pro jména jako je Tom Waits, Nels Cline, Boz Scaggs a Linda Perry. Dalším spolu nahrávajícím byl bubeník Joe Bagale, člen West Coast Jazz Mafia.

Na koncerty jezdí James Harries většinou sám se svou kytarou, dominuje silným hlasovým projevem a nespoutanou živelností. V pauzách mezi skladbami osobitým způsobem vypráví zážitky z cest, u kterých se rozhodně nikdo nenudí. Bývá přirovnáván k různým jménům světové hudby, jako jsou například Jeff Buckley, Nick Drake, Damien Rice nebo Van Morrison.