Výčep přestěhoval naproti do sálu a uvolněné prostory začal připravovat na rekonstrukci. Ještě dříve, než přijdou dělníci, ale původní hospodu využil Babinec aneb Klub šikovných děvčat z Janovic. Dámy tu uspořádaly prodejní předvánoční výstavu.

Stoly se namísto tíhou půllitrů prohýbaly nejrůznějšími vlastnoručně vyrobenými adventními věnci, patschworkovými vánočními stromečky, nádherně zdobenými perníčky a perníkovými chaloupkami, nepřeberným množstvím různých nápaditých vánočních ozdob a drobných dárkových předmětů.

„Jsou tu vystaveny opravdu úžasné věci. Přišel jsem se podívat a najít inspiraci na Vánoce. Hned jsem také přítelkyni koupil perníček,“ pověděl Martin Rosypal z Janovic.

„Babinec je sdružení šikovných děvčat z Janovic, členkami jsou místní ženy, ale i několik chatařek všeho věku. Jsou mezi námi patnáctileté dívky i babičky v důchodovém věku. Náš klub je pro všechny děvčata, která se chtějí něco nového naučit nebo něco umí sama něco vyrábět a mají chuť to naučit ostatní. Kromě výtvarných prací si ale také rády zazpíváme nebo si popovídáme. Babinec funguje víceméně ve stejném složení už asi šest let,“ vysvětlila Danuška Kolková z Janovic.

„Letos jsme už uspořádaly velikonoční výstavu s ukázkami zdobení kraslic, pořádáme vánoční výstavy a také se před vánocemi připojujeme k tradičnímu živému Betlému,“ dodala další členka klubu Jaroslava Sukačová z Janovic.

„Letos jsme pro předvánoční výstavu využili uvolněných prostor po výčepu. Výstavu jsme stihli uspořádat ještě předtím, než tady začne rekonstrukce,“ pověděla pokladnice klubu Eva Boorová z Janovic. „Na výstavu se přišla podívat spousta lidí a velkou část výrobků už jsme také prodaly,“ dodala.