Pokud by přece jen někdo nevěděl, o čem je řeč, připomeňme si, že jde o smysluplný projekt, který je každoročně realizován díky podpoře Nadace Terezy Maxové a dalších dárců. Organizátorem projektu je OPS při Nadaci Terezy Maxové. Dětský domov Čeladná patří ke každoročním a velmi úspěšným účastníkům této akce. Podívejme se nyní, jak takové jarmareční přípravy vypadají a jak potom skutečný Jarmark pro šikovné ručičky probíhá.

Začíná se už v zimě. Ve skupinách a v kroužcích začnou děti vyrábět předměty, které by se líbily a byly obchodně úspěšné. Konkurence je mimořádná, a tak každý rok musí zaměstnanci domova vymyslet něco nového a zajímavého, čím by jejich domov překvapil a upoutal pozornost návštěvníků.

V sobotu 6. června vyjede brzy ráno domovské auto s výrobky a vybranými dětmi do Olomouce, kde se setkají na Horním náměstí se svou konkurencí, kterou tvoří dětské domovy z celého severomoravského regionu. Je to tvrdý boj o zákazníky. Ti nejlepší postoupí na republikový jarmark do Prahy, který se uskuteční v září. „Našemu domovu zatím finálová účast nikdy neunikla, a tak nám držte palce, ať nám Praha neunikne ani letos,“ řekla jedna z realizátorek projektu Jana Límová. „A kdyby jste prostředí své domácnosti chtěli oživit zajímavým bytovým doplňkem nebo máte smysl pro krásu a chcete se okrášlit originálním šperkem, udělejte si výlet do Olomouce,“ doporučila Límová.