Literární pořad byl věnován její poslední tvorbě – „Krajina s podpisy“ a „Dům tanců a lži“. „Ve Frýdku-Místku nejsem poprvé, věděla jsem, do čeho jdu a moc jsem se zde těšila,“ prozradila Deníku plzeňská rodačka Karla Erbová s tím, že ve Frýdku-Místku je potřetí. „Když jsem ve zdejším Modrém salonku byla před asi dvěma roky poprvé, bylo to velice pěkné. Salonek byl plný a celkově atmosféra byla velice příjemná,“ svěřila se Erbová, která absolvuje množství besed.

„Na poezii ale moc lidí nechodí, proto beseduji spíše v komornějším prostředí. Také je příjemné, když besedy jsou spojeny s nějakou krásnou hudbou. Dorazí prostě lidé, kteří mají k poezii vztah a já jsem tak mezi svými. Nebo mezi lidmi, kteří poezii chtějí porozumět,“ vysvětlila Erbová, která si dodnes vzpomíná na svou první báseň. „To jsem ještě neuměla všechna písmenka, bylo to v první třídě. Psala jsem ji na zamlžené okno. Báseň byla o válce, a protože jsem ještě neuměla napsat písmeno „s“, dělala jsem místo tohoto písmenka mezeru a psala dál,“ vzpomínala s úsměvem Erbová.

Besedu s Karlou Erbovou doprovázeli členové Místecké Violy – Irena Šutariková, Marie Tylečková, Vlasta Blizňáková, Nela Chamrádová a Jan Beseda. Přípravu takové besedy prozradila Irena Šutariková. „Prvně musíte znát autora, se kterým chcete besedu dělat. Karla Erbová je osoba, která mě úžasně inspiruje, proto jsem ji prosila, aby zde opět přijela. Vlasta Blizňáková vybrala datum a tím to vše začalo,“ řekla Šutariková. „Následně jsme vybrali dvě výše zmíněné knížky a kolegům z Místecké Violy jsem rozdala úkoly pro tuto besedu. Samozřejmě jsme museli připravit i hudební doprovod,“ doplnila Šutariková.

Zaplněný Modrý salonek tak byl svědkem asi hodinového společného vystoupení Karly Erbové s Místeckou Violou, ve kterém byla představena autorčina nejnovější tvorba.