Příběh sleduje osudy dvou rozdílných lidí z různých prostředí, oba však hledají únik ze stereotypu a rutiny pramenící z vnitřní samoty. Hlavní hrdina, fotograf na volné noze, se snaží vymanit z bludného kruhu svého života, ale není schopen se k ničemu odhodlat. Po setkání s ní, ženou, která je obětí svého manželského vztahu, však začíná vidět věci jinak.

„Scénář jsem si psal sám, ale pomáhal mi Vladimír Fanta, jeden ze scénáristů Ordinace v Růžové zahradě. Do filmu se podařilo získat herce z Těšínského divadla. Představitelka hlavní ženské role Kristýna Maléřová dnes dokonce hraje v divácky oblíbeném seriálu Ulice. Petr Buchta je znám z pořadu Podle práva,“ přiblížil film scénárista a režisér Michal Sikora.

Za kameru se postavil Michal Kaminski, který sbíral zkušenosti už při třech menších filmech, několika videoklipech a řadě reklam. Produkci zastíral Marek Cienciala. O zvuk a hudbu se staral Roman Petrák. „S jeho hudbou jsem obzvlášť spokojený, až mě samotného překvapilo, jak dokáže hudba dát filmu úplně jiný rozměr,“ zhodnotil režisér.

Tvůrci se chystají promítat film i v dalších kinech a chtějí jej přihlásit i na různé festivaly. V lednu se chystá vydání DVD s titulky ve více jazycích. „Přibližně za rok chceme natáčet další, tentokrát celovečerní film,“ prozradil Sikora. „Přes hodně komplikací a s velkou pomocí mnoha dalších lidí se nám podařilo vytvořit zhruba padesátiminutový film, o jehož kvalitách se můžete přesvědčit sami,“ doplnil.

Promítání začne 20. prosince ve 20 hodin v kině Kosmos.

EVA MARTINKOVÁ