Hlavním hostem večera bude přední česká zpěvačka Lucie Bílá a plesem bude provázet herec a moderátor Marek Vašut. „Součástí programu bude předání cen s poděkováním našim dlouholetým partnerům, kterým bychom se tak chtěli odvděčit za jejich podporu,“ řekla asistentka Kiwanisu Karin Braunová.

Ve dvou sálech Národního domu ve Frýdku-Místku se ve víru plesové zábavy bude v pátek 19. března od 19 hodin bavit až 500 hostů. Jedinečnou plesovou událost odstartuje taneční skupina Riveras show band na hlavním sále a v malém sále bude vyhrávat cimbálovka Výhonek z Opavy. Celou akci však zahájí mladí tanečníci z Ostravy. V půlnoční tombole budou hodnotné ceny – první cenou je letecký zájezd.

Samotné sdružení Kiwanis pomáhá nemocným a opuštěným dětem a výtěžek tohoto plesu bude věnován dětskému domovu Domeček v Ostravě-Vítkovicích na dovybavení prostor pro týrané a zneužívané děti. „Pro tento domov jsme již v loňském roce uspořádali sbírku dárků pod vánoční stromeček s názvem Stromeček pro domeček, který probíhal v průběhu měsíce prosince v OC Futurum. Sbírka měla velký úspěch a děti se těšily z nádherných dárečků,“ prozradila Braunová.

Hlavním projektem občanského sdružení Kiwanis jsou Kiwanis panenky. Bílé plátěné panenky dostávají děti při příjmu v nemocnicích. Mohou si je vymalovat, pojmenovat. Stávají se jim kamarády po celou dobu pobytu v nemocnici. Slouží rovněž jako didaktická pomůcka ke komunikaci mezi lékařem a malým pacientem. Více se dozvíte na stránkách www.kiwanisostrava.cz.