Úterý 23. prosince (19 hodin) - miniprofil režiséra Woodyho Allena: Annie Hall (USA, režie: Woody Allen, hrají: Woody Allen (Alvy Singer), Diane Keaton (Annie Hallová), Tony Roberts (Rob), Carol Kane (Allison), Paul Simon (Tony Lacey), Shelley Duvall (Pam), Janet Margolin (Robin), Colleen Dewhurst (máma Hallová), Christopher Walken (Duane Hall), Donald Symington (táta Hall), Helen Ludlam (babička Hallová), Mordecai Lawner (Alvyho táta), Joan Neuman (Alvyho máma) a další. Mládeži do 12 let nevhodný, jen pro členy Filmového klubu). Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou.

Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. Annie Hall získala Oskara za nejlepší film, scénář, režii, ženský herecký výkon, a byla nominována za mužský herecký výkon. Neurotická hrdinka chodí pozdě na schůzky, je příliš impulzivní a pramálo ukázněná a před svým velice inteligentním partnerem má neustálý komplex méněcennosti. Na jeho doporučení začne navštěvovat večerní vzdělávací kurzy a časem skutečně získá dávku potřebné sebedůvěry a viditelně se emancipuje.

Reakce protějšku je typicky mužská. Najednou mu začne vadit, že ze závislé dívky se stává samostatná žena a nesmyslně žárlí na jejího učitele. Alvy je citlivý a neobyčejně nadaný umělec, který bystře pozoruje své okolí a permanentně v něm odhaluje prvky absurdna, které glosuje svými sžíravě sarkastickými poznámkami. Když však v jistých momentech odhalí své slabé stránky, projeví se náhle jako malicherný, podezíravý a namyšlený egoista, který jen špatně ovládá trýznivou rozkolísanost svého nitra. Je značně nedůvěřivý a podvědomě se brání jakékoliv stálosti. Nechce například, aby Annie opustila svůj zbytečně drahý byt a přestěhovala se k němu, protože by to znamenalo žít jako manželé. Neumí řídit vůz, je zoufale manuálně nešikovný a téměř neustále má z něčeho strach, jehož hlubším kořenem je instinktivní pocit kosmické úzkosti.

Pondělí 29. prosince (19 hodin) – Ukrutně šťastní (Dánsko, režie: Henrik Ruben Genz, hrají: Monic Hendrickx, Sanneke Bos, Halina Reijn a další. Mládeži do 12 let nevhodný). Groteskně laděný příběh o mladém policajtovi přijíždějícím z velkoměsta na osiřelý zapadákov připomíná svou stylizací, temnou atmosférou a smyslem pro černý humor nejlepší filmy bratří Coenů. Policista Robert je za trest převelen z Kodaně do odlehlé vesnice obklopené močály v Jutsku. Od první chvíle je jasné, že tady se mnoho dít nebude. Na pohled obyčejní obyvatelé vesnice mají však svá temná tajemství, která před nově příchozí „rukou zákona“ pečlivě skrývají. Robert zpočátku zachovává při řešení přestupků postup „podle příručky“, což jde místním obyvatelům pořádně na nervy. Brzy ale i on pochopí, že je jednodušší zloděje pořádně udeřit, než si jeho přestupek zapsat do bloku. Co na tom, že je to ještě dítě. Nezůstane však pouze u toho, brzy dojde ve vesnici k první vraždě. Pachatele Robert zná až nebezpečně dobře.

Film dánského režiséra H. R. Genze získal hlavní cenu Křišťálový globus na 43. ročníku MFF Karlovy Vary. Genz se českým divákům představil už v roce 2005 svým filmem Číňan, který získal Cenu Fipresci a Cenu Ekumenické poroty na 40. MFF Karlovy Vary. Snímek se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu byl natočen podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného Umění plakat).

Úterý 30. prosince (19 hodin) – Podzimní zahrady (Itálie, režie: Otar Iosseliani, hrají: Séverin Blanchet (Vincent), Jacynthe Jacquet (Barbara), Otar Iosseliani (Arnaud), Lily Lavina (Mathilde), Denis Lambert (Gégé) a další). Iosseliani se svou životní zkušeností glosuje život plný opulentních večírků, pragmatických rozhodnutí a politické „vysoké hry“, proti které stojí upírané a přesto potají dopřávané drobné životní radosti a neřesti. Komedie plná slovních i situačních gagů připomíná komiku a styl snímků Jacquese Tatiho. Roli ministrovy matky vytvořil s grácií přední francouzský herec Michel Piccoli.