V pátek 26. srpna v 18 hodin se návštěvníci mohou těšit na koncert skupiny Wind of Change a křest CD seskupení Pakostra. Wind of Change – David Ovčáčík je hlavou, mozkem, textařem, prostě duchovním otcem myšlenky založit tuto kapelu.

Jak by se možná zdálo, je pojmenovaná podle slavného hitu kapely Scorpions, ale není tomu tak. Během své dlouhé pouti po Spojených státech amerických, kde naplnil svou touhu poznat tuhle mnohdy kontroverzní zemi, narazil na spoušť, kterou po sobě zanechal v pralese vichr s tímto jménem (Wind of Change). Jeho cítění hudby poznamenal pobyt v této zemi v nevídané míře.

Ovlivněn kytarovou scénou nejen ze Seatllu, se vrátil po čtyřech letech pobytu do české zemičky a pomalu pokládá základy své vysněné kapely. Nejdříve v Praze a nyní ve své rodné Ostravě.

Pakostra – Radek Pastrňák (frontman skupiny Buty), Jiří Kostadinov a Josef Pak. Trio výborných muzikantů přiváží do atria brušperské radnice nefalšované ostravské blues.

V pátek 2. září v 19 hodin vystoupí 2 ND band a hosté. 2 ND band je ostravská kapela hrající téměř výlučně vlastní písně. Stylově by se dal nejlépe zařadit asi jako rock, případně hard rock, s přesahy do dalších hudebních stylů jako blues nebo folk. Většinou vystupuje ve své rockové podobě, ale četné jsou i takzvané unplugged koncerty.

Předprodej probíhá v Informačním centru Brušperk. Pro návštěvníky je rovněž zajištěno občerstvení. V případě nepříznivého počasí se akce koná v sále zdejšího národního domu.