Všestrannou, usměvavou dlouhovlásku si zvolili lidé v Žermanicích do čela vedení obce. Stala se tak v další ženou, která zaujala post starostky. A to přesto, že není žermanickou rodačkou.

„Nesmírně si vážím toho, že i když jsem se tady nenarodila, zvolili mě starostkou. Je to pro mě nejen velká pocta, ale zároveň i velká výzva. Cítím takový ten tlak zodpovědnosti,“ prozradila Šipulová.

„Od té doby, co jsem nastoupila do funkce starostky, tak mám na starosti jakoby dvě práce. Dělám totiž ještě zástupkyní ředitele Základní školy ve Frýdku-Místku,“ dodala s tím, že v podstatě žádný nástup do funkce není lehký, protože člověk se musí nejdříve se vším seznámit.

„Je toho poměrně hodně, ale mám okolo sebe tým dobře fungujících lidí, kteří mě podporují,“ usmála se starostka. Na otázku, jak relaxuje a zda ji zbývá také čas na koníčky, a to doslova, neboť chová dva čtyřnohé oře, odpověděla: „ Koníčci to jsou, to je pravda, ale teď už se jim tolik nevěnuji. Relaxovat jsem se musela učit, spíš je to takové to – vypnout na chvilku, to se člověk opravdu musí naučit a k tomu právě slouží ta zvířata. Mám také pejsky a kočičky, ty dva koníky, takže to je takový jeden velký relax. Se vším mi však pomáhá dcera, protože sama bych to určitě nezvládla.“

Útočištěm je pro ni také chalupa na polosamotě v horách, kam občas unikne před civilizačním ruchem, aby si uspořádala myšlenky. „Kromě kultury také ráda zahradničím, lyžuji, plavu, ráda tančím a projíždím se na koni. Mohu říct, že zaujímám široké spektrum, takže spíš je pro mě těžké vyprofilovat to, na co je čas,“ zhodnotila Šipulová, která je jedním z hnacích motorů všech obecních kulturně-společenských akcí.

„Pořádáme akce pro děti i pro veřejnost, jakými jsou například mikulášské nadílky, karnevaly, Den dětí, vánoční i velikonoční dílny, zájezdy do divadel nebo fotbalové turnaje. Rádi bychom si také chtěli zvát zajímavé lidi a pořádat přednášky pro veřejnost. Hodně spolupracujeme s místním sportovním klubem,“ shrnula starostka s tím, že právě zde se dá skloubit práce pedagogická s prací starostky.

„V těchto organizačních věcech se to hodně prolíná,“ dodala. S nadšením vyprávěla, jaké další projekty mají v plánu v Žermanicích zrealizovat. „Chtěli bychom vybudovat chodník, neboť stávající cesta je pro děti velice nebezpečná, dále osvětlení. Také máme připraveny projekty na rekonstrukci obou mostů, dětské hřiště a chystáme se na rekonstrukci kapličky, kde se schází nejen lidé ze Žermanic, ale i z Horních Bludovic. Kaplička potřebuje podřezat a zaizolovat, neboť jsou tam velmi vlhké zdi a celkově je ve velmi špatném stavu,“ shrnula starostka, která je toho názoru, že na vesnici není rozhodující, kdo za jakou stranu kandiduje. Lidé by měli především fungovat jako tým, pokud se chtějí někam posunout.

„U nás se stále zachovává kolorit té vesnice, kdy si lidé pomáhají. Pokud se nám podaří vybudovat alespoň část toho, co bychom chtěli, tak si myslím, že to bude fajn,“ uzavřela Světlana Šipulová.