Námět komedie čerpá z odkazu A. N. Ostrovského a z dění na současné politické scéně. Děj bláznivé komedie o činech dvou významných politiků a jejich životních peripetiích se odehrává ve čtyřech stěnách nevábného ústavního pokoje. Politikové jsou již vetší staříci a ve svých vzpomínkách a snech si přehrávají svůj v pravdě pestrý život. Jejich vzpomínky ožívají, prostupují zdmi a zase mizí za stěnami ústavního pokoje.

Vše se odehrává z pohledu roku 2045. Pod režijním vedením Emila Kopčáka staršího a Jana Kukuczky se na prknech představí téměř dvacítka herců, z nichž většina vystoupí ve více než jedné roli. Diváci se tak mohou těšit na Jana Chýlka, Milana Pavlištíka, Petra Kozu, Tomáše Machálka, Miroslava Lepíka, Ludmilu Klosovou, Ladislava Kuchaře, Moniku Šebestovou, Emila Kopčáka mladšího i staršího, Janu Ulčákovou, Michaelu Mertovou, Barboru Jasenskou, Petru Pavlíčkovou, Hanu Krpcovou, Jiřího Klásu, Jana Kukuczku, Jana Najdeka a Janu Juchelkovou.

Kozlovičtí ochotníci mají tuto hru ve svém repertoáru i pro příští kalendářní rok, ale ještě v letošním roce odehrají několik představení. Vstupné činí 100 korun, důchodci, studenti a děti mohou divadelní představení navštívit za 50 korun.