Letošní ročník uvede mimo jiné Čechomor, Mňágu a Žďorp či legendární tuzemskou ska kapelu Sto zvířat. Velkým lákadlem především pro rodiny s dětmi, ale nejen pro ně, je Kašpárek v rohlíku se svým „bejbypankovým“ repertoárem, jak svůj styl sama kapela příznačně označuje.

„Kašpárek je typický svou hudební i textovou hravostí. Jeho ztřeštěné songy v sobě nesou jak neotřelý pohled na svět očima dětí, tak originální postřehy ze světa dospělých. Na koncert se osobně těším a doporučuji ho nezmeškat,“ říká k hudební nabídce ředitel festivalu Ladná Čeladná Jindřich Vaněk a pokračuje: „Hudebně i textově hravý je také folkový písničkář a Objev roku 2021 Českého slavíka Michal Horák a troufám si říct, že to bude další koncert, kde si spolu zanotuje generace dětí i rodičů.“

Dětská zóna plná pohybu, her i poučení

Dětem jsou dále určeny pohybové hrátky s tanečním lektorem a dvojnásobným vítězem StarDance Honzou Onderem. „V jeho interaktivním programu se děti naučí několik veselých tanečků a nevědomky si pořádně zaposilují a vyřádí se,“ přibližuje Jindřich Vaněk. Sportovní vyžití nabídnou také soutěžní stanoviště pro menší i větší děti, bude možné vyzkoušet si například lukostřelbu, milovníci skákání budou mít k dispozici nafukovací hrad.

Letos se na festivalu Ladná Čeladná představí také Čechomor.
Hudební pohoda v podhůří Beskyd. Ladná Čeladná letos nabídne lákavý program

Své místo na festivalu má již tradičně organizace Celé Česko čte dětem, která organizuje čtení vystupujícími umělci. Čtenářský koutek vznikne v prostorách tělocvičny, kde bude také probíhat slosování oblíbené soutěže, v rámci které děti plní na stanovištích úkoly.

Součástí programu jsou i divadelní představení, která se uskuteční na scéně České průmyslové zdravotní pojišťovny. „Dvě odehraje olomoucké Divadlo Tramtarie a kromě dobrodružných a veselých příběhů na děti čeká výtvarná dílnička nebo soutěže. Inscenaci uvede také zlínské Divadlo z Truhlice, které si dává záležet na iluzivních a profesionálně zpracovaných rekvizitách,“ upřesňuje Jindřich Vaněk.

Nejen malí návštěvníci si mohou vyzkoušet celou plejádu her, ať už ty od firmy Mindok nebo ručně vyráběné, (nejen) deskové, hry z dílny Jiřího Šebesty, jenž vytváří originální hry ze dřeva, kovu, kamení a dalších netradičních materiálů.

Kašpárek v rohlíku.
Ladná Čeladná, muzika i program pro děti, Sto zvířat, Kašpátek v rohlíku a další

Společnost Partners nabídne tematické semináře zaměřené na finanční gramotnost a toto téma zprostředkuje také hravou formou prostřednictvím omalovánek, pexesa, puzzle či soutěží o ceny.

Chybět nebude ani malování na obličej, které se tradičně řadí mezi nejnavštěvovanější stánky na festivalu. Děti si budou moct také v dílničkách vyzkoušet pískování nebo malování kamínků. Další informace najdete ZDE.

Informace ke vstupenkám

Vstupenky na festival je možno zakoupit online přes stránky festivalu. Doporučujeme využít výhodnějších cen v předprodeji, na místě budou vstupenky dražší. Na místě mohou klienti České průmyslové zdravotní pojišťovny uplatnit 20% slevu.

Rodinná pohoda zavládla na festivalu Ladná Čeladná.
OBRAZEM: Rodinná pohoda zavládla na Ladné Čeladné

Ceny v předprodeji (platné do 4. srpna 2022)

Dvoudenní vstupenka 560 Kč

Dvoudenní vstupenka VIP 1200 Kč

Jednodenní vstupenka 410 Kč

Děti do 4 let zdarma

Dvoudenní vstupenka Dětská (4-15 let) 300 Kč

Jednodenní vstupenka Dětská (4-15 let) 240 Kč

Dvoudenní vstupenka 2 dospělí a dítě (do 15 let) 1 020 Kč

Rodinné vstupné 2 dospělí a 2 děti (do 15 let) 1 270 Kč

Rodinné vstupné 2 dospělí a 3 děti (do 15 let) 1 500 Kč

Dvoudenní vstupenka pro 1 osobu ZTP, ZTP/P 250 Kč

Jednodenní vstupenka pro 1 osobu ZTP, ZTP/P 200 Kč