17. října (v 15 hodin) Nová scéna Vlast: Kočičiny kocoura Damiána. Poetické setkání s hrdiny stejnojmenné knihy Václava Čtvrtka. Představení pro jednu herečku a plný koš loutek.

20. října (v 19 hodin) Nová scéna Vlast: Life is Life – Život je fajn. V novém pojetí originálního černého divadla prožijete jeden obyčejný den a jeden možná trochu obyčejný život. Představení spojuje několik žánrů: tanec, pantomimu, poetiku kresleného divadla – to vše je spojeno v jedno nonverbální představení. Hrají: Miroslav Pánek/Matěj Merunka, Jana Paňková/Kateřina Urbanová a další členové Černého divadla. Režie: Michal Urban, František Kratochvíl.

21. října (v 19 hodin)Nová scéna Vlast: Ze života hmyzu. Hra Ze života hmyzu je společným dílem bratří Čapků. Už v době svého vzniku si získala řadu příznivců, ale vyskytli se i odpůrci tohoto díla. Ukazovat některé lidské vlastnosti na motýlech, chrobácích, mravencích a jiném hmyzu je poněkud neobvyklé, ale ve svém výsledku překvapivě účinné. Čapkové nemoralizují, ale zábavným způsobem nastavují zrcadlo. Inscenace bude prezentovaná jako hudební komedie s hudbou Zbigniewa Siwka a texty Jaroslava Wykrenta.

24. října (v 15 hodin)Nová scéna Vlast: Není drak jako drak. Loutkoherecké tři pohádky o dracích a o princeznách, o zdatných mládencích a o rytířích i prostých chasnicích.

24. října (v 19 hodin)Nová scéna Vlast: Milostný trojúhelník. Herecko-psychologický a improvizovaný koncert tří odlišných klaunů, který nás zavede do vztahového propletence tří kolegů a kamarádů a do jejich životů. Dočkáme se odkrývaní složitosti mezilidských vztahů. Hrají: Pavel Liška, Josef Polášek a Martin Brožek.

26. října (v 19 hodin) Bazilika Navštívení Panny Marie: Svatováclavský hudební festival – Ars Brunensis Chorus – smíšený pěvecký sbor (Dan Kalousek – dirigent) a Musica Figuralis (Marek Čermák – umělecký vedoucí). Program: Johann Christoph Bach, Johann Michael Bach, Johann Ludwig Bach, Johann Bach, Johann Ernst Eberling, Heinrich Schutz.

31. října (v 15 hodin) – Nová scéna Vlast: Pračlovíček. Báječný výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek. Trochu poučné, ale hlavně pořádně veselé vyprávění o tom, jak pračlovíček postavil první domeček, jak musel objevit, k čemu je dobrý oheň, jak vyzrál nad tyranosaurem a jak zjistil, že ve dvou jde všechno lépe.