Nejoriginálnější český houslista se opět vydává novým směrem, tentokrát s koncertním provedením nejnovějšího crossoverového alba Sporcelain, v němž vedle svých typických modrých houslí předvede i elektrické housle Violectra, které si před časem dovezl z Londýna. Stejnojmenná nahrávka se okamžitě po svém uvedení dostala do čela Top 10 nejprodávanějších CD. Pavel Šporcl na desce dokazuje, že je všestranným houslistou, který kromě klasické hudby rád objevuje i jiné žánry.

Projektem Sporcelain Šporcl přivádí svůj přesvědčivý pohled na housle ve 21. století a poprvé se také představuje jako autor a spoluautor hudby. Program koncertu Sporcelain je stejně jako stejnojmenné CD sestaven jak ze Šporclových vlastních kompozic, tak ze skladeb O. Brouska, A. Moricconeho, K. Jenkinse, J. Brella, či R. Holého, který původní nahrávku produkoval.

Pavel Šporcl je bezpochyby náš nejvýraznější houslista, umělec mezinárodního renomé patřící k vůbec nejpopulárnějším umělcům z oblasti klasické hudby u nás. Po studiích na konzervatoři a AMU absolvoval studium houslové hry v USA a je laureátem mnoha předních houslových soutěží ve světě i u nás. Odehrál stovky koncertů po celém světě, se světovými orchestry a dirigenty.

Šporcl je silná umělecká osobnost, která zaujala jak svým mistrovstvím, tak i netradičním vystupováním, jímž se přiblížila širokému publiku. Jeho typickým symbolem jsou unikátní modré housle, které si nechal postavit u nejlepšího současného českého houslaře Jana Špidlena.

Na tomto koncertě vystoupí s Pavlem Šporclem jeho doprovodná kapela Šporcelán ve složení: klávesy Jiří Hutárek, piano Václav Kramář, basová kytara/kontrabas Ondřej Čech, bicí Zbyněk Raušer, perkuse Tokhi.