„Fotografovat jsem začal asi před deseti lety, to mi bylo jednadvacet. Do té doby jsem nikdy nefotil. Před deseti lety jsem našel na půdě foťák po dědovi a začal jsem fotografovat. Zkoušel jsem, zkoušel jsem, až mě to začalo bavit natolik, že se focením v současné době živím,“ prozradil Lukáš Horký s tím, že jej fotografie baví jako medium. „Sdělovat své myšlenky můžete různým způsobem, například textem. Mě baví je sdělovat fotografiemi. Připadá mi to nejzajímavější. V současné době používám i grafiku a video. Mým cílem je tyto vizuální prostředky skloubit a posouvat je dopředu,“ vysvětlil Horký.

Lukáš Horký se v poslední době zajímá o fotografování dokumentů. „Jedná se o můj subjektivní pocit. Zajímá mě vždy problém, po kterém se snažím jít, fotografie je až druhořadá. Fotka tak vyjadřuje něco, co člověk není schopen říct slovy,“ řekl Horký, který například fotografoval zánik šicí dílny ve Slezanu Frýdek-Místek. „Napadne mě prostě nějaká myšlenka, pak jsem několik dní v daném prostoru, s tamními lidmi hovořím a následně udělám snímky,“ upřesnil Horký.

Mimo fotografování hraje Lukáš Horký v kapele Downbelow. „S hudbou jsem začal na gymnáziu. Tehdy jsme společně zkoušeli, čeho jsme schopni. Vlastně ve stejném složení jako tehdy hrajeme až doposud,“ řekl Horký, který zároveň prozradil, že kapela chystá debutové CD. „Křest se uskuteční 17. března v hudebním klubu Stoun. Tím zahájíme i koncertní miniturné,“ upřesnil Horký.

Downbelow hrají na různých velkých festivalech. „Jako kapela například vystupujeme na frýdecko-místeckém festivalu Sweetsen fest. Začali jsme s tím asi pět let nazpátek. Postupně jsem ale festival začal objevovat nejen jako hudebník, ale i jako fotograf. Beru to jako svou srdeční záležitost,“ svěřil se Horký, jehož fotografie z festivalu jsou nyní k vidění v Galerii Pod Svícnem ve Frýdku. „Vystavuji zde prvně. Tím, že se připravuje další ročník festivalu, tak mi přišlo zajímavé, tento festival přiblížit v mých fotografiích,“ uzavřel Horký.