Koncertuje tady, navštěvuje přátele a příbuzné. „Minimálně osmkrát do roka jsem tady. Zpívám, mám tady bratra, švagra, jezdím za příbuznými na Čeladnou, můj syn tady občas hraje golf,“ říká zpěvačka.

Do Ostravy se chystá za necelých čtrnáct dnů. V Domě kultury města Ostravy bude koncertovat 3. října. Diváci a posluchači se mohou těšit na koncert v téměř ojedinělém comebackovém provedení. Zpěvačku doprovodí v téměř původní sestavě kapela Flamingo, Jaroslav Wykrent a Petr Němec. Marie Rottrová pak zazpívá také v Olomouci, ve Zlíně a dalších moravských městech.

Všechno má svůj čas

Před svým odchodem do Prahy měla Marie Rottrová dům v Třebovicích. I dnes se na tam ráda zajede podívat. „Několikrát jsem si udělala procházku po Třebovicích, naobědvala se v místním zámečku, je v tom kus nostalgie a mám to tam ráda,“ vzpomíná zpěvačka. Ostrava se Marii Rottrové líbí čím dál více. „Spousta domů se tu opravuje, Kuří rynek prokoukl a je moc hezky zrekonstruovaný. Těším se na to, až bude postavena Nová Karolina. Viděla jsem projekty, bude to tam nádherné. Zvláštní pocit mám také, když jedu kolem hutí, v kulturáku Dolu Hlubina jsem začínala zpívat, vždycky mě to dojme,“ říká Rottrová.

Ve zrekonstruované Radniční restauraci, v níž se kdysi natáčely její Divadélka pod věží, zatím nebyla. Neplánuje ani, že by se k oblíbeným hudebním pořadům vrátila. „To ne, to už by nebylo ono. Všechno má svůj čas,“ podotkla Rottrová. Kávu si nedá ani ve své oblíbené kavárně Fénix. „Ráda jsem chodila do Fénixu, ale teď už je tam bůhvíco,“ posteskla si zpěvačka.

Prázdnin si letos moc neužila

„Strávila jsem léto, jak říká můj zedník, na maltě. Rekonstruuji totiž dům a bohužel stavební práce ještě neskončily,“ směje se zpěvačka. Marie Rottrová velmi pečlivě sleduje i politické dění v zemi a ve světě. Denně si kupuje a pročítá několik novin. „Reformu veřejných financí jsem neprostudovala do detailu, ale myslím si, že i tento drobný krůček, který nepředstavuje zásadní změnu, je ku prospěchu,“ míní zpěvačka.