Festival zahájila od sedmnácti hodin kapela Mad Falls, po které přišly na řadu heavy metalové formace Firezone a Silesia. Po nich se fandům představili třinečtí Witch Hammer, kterým nedávno jen těsně uniklo předskakování před legendárními Iron Maiden v Ostravě. Páteční večer pak uzavřeli doom metaloví R.E.T. a speedová šestice Salamandra.

Sobotní program, který se konal už venku, odstartovala punková kapela Myšlenková křeč, po níž následovaly stylově tvrdší skupiny Jeruzalem, Grace, Darkwind a Virtual Void. Ty pak vystřídaly Berenica a Excellent. Kolem dvacáté hodiny se dočkali příznivci gotického rocku s prvky punku, jelikož přišli na řadu frýdlantští Garlands. Akci pak uzavřely revivaly známých britských megastar Motörhead a Iron Maiden.

Fanoušci metalové hudby byli s festivalem spokojeni. „Líbilo se mi vystoupení skupiny Darkwind, i když si myslím, že by s baskytarou zněli ještě lépe. Užil jsem si i koncert Virtual Void,“ ocenil Viktor Kolář z Frýdku-Místku, jenž se nedávno vrátil ze Skotska. „Pracoval jsem tu ve mlýně. Během pracovního pobytu v cizině jsem si například nenechal ujít koncert mé oblíbené skupiny Cryptopsy,“ zasnil se Viktor Kolář.